אאא

הקרב על רבנות ירושלים: ביום שלישי, בסמוך לחצות הלילה, הגיש הרב שמואל אליהו רבה של צפת את מועמדותו לתפקיד רבה הראשי הספרדי של ירושלים, והפך למתמודד היחיד בעל סיכויים משמעותיים לנצח את הראשל"צ הגאון רבי שלמה משה עמאר בקרב על התפקיד היוקרתי.

הרב אליהו מתמודד לתפקיד וזוכה לתמיכת 'יהדות התורה' ותמיכה שקטה של בכירים בש"ס. בכך, הוא יכול להביא רוב בגוף הבוחר, המונה 48 חברים, ולנצח את הרב עמאר.

בלשכתו של הרב עמאר הבינו כי אם עד לרגע הגשת מועמדותו של הרב אליהו הם היו בטוחים במאת האחוזים בניצחונם, הרי שכעת הם נמצאים במצב בעייתי ואף עם סיכויים להפסיד את הבחירות.

ל"כיכר השבת" נודע כי אתמול (ערב שבת), הגיעו מקורביו האישיים של הרב עמאר למעונו בגבעת המבתר, בכדי לדון במצב החדש אליו נקלעו. הבכירים שהגיעו בזה אחר זה התיישבו בסלון הבית וניסו לבדוק כיצד ניתן לנצח בכל מצב את מערכת הבחירות לרבנות ירושלים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בסביבת הרב עמאר הגיעו למסקנה כי אסור להם להפסיד את הבחירות, ובין היתר עלתה האפשרות כי במידה ויובן שהסיכויים שהגר"ש עמאר יפסיד  את הבחירות יהיו גבוהים - הרי שהגר"ש עמאר ייאלץ לפרוש מהמירוץ.

עם זאת, בכיר המקורב לרב עמאר אמר בשיחה ל"כיכר השבת" כי: "כרגע הסיכויים שלנו לנצח הם במאה אחוזים, אלו שלא תמכו ברב אליהו בבחירות לרבנות הראשית לא יצביעו עבורו כעת, אין לנו ספק בניצחון שלנו, הרב עמאר הוא רבה של ירושלים".

בתוך כך, מועצת הרבנות הראשית תתכנס מחר (ראשון) לדון בחידוש כושר הרבנות של הרב אריה שטרן המתמודד על משבצת הרב הראשי האשכנזי, זאת לאור בקשתו של הגאון רבי שלמה שלוש שהתנגד להצבעה טלפונית.