אאא

אסור להתעסק עם שייח' בדואי: בשבוע שעבר השתתפו מאות בני אדם בחתונתו של בערלה יעקובוביץ', באולמי "היכל שלמה" בפתח תקווה. במהלך הריקודים נדהמו המשתתפים לחזות בשייח' עאקל על אטרש רוקד עם החתן וחבריו. החברים הסריטו והפיצו את התיעוד ברשת. כעת מתברר כי ההפצה ברשת עלתה לאלמוני יותר ממיליון שקלים.

מדובר בצעיר בדואי המתגורר ביישוב חורה שבנגב, העוסק לפרנסתו כסטודנט בבית החולים ברזילי באשקלון, שקיבל את הסרטון לידיו בו נראה השייח' רוקד עם חבריו החרדים מזק"א, ושיתף אותו בעמוד הפייסבוק שלו. ככל שהזמן נקף עשרות ערבים הגיבו בזעם כנגד מעשיו של השייח' ש"העז" להשתתף בחתונה.

מה רבה אכזבתו של הצעיר שרצה בסך הכול לשתף את חבריו בסרטון מעניין, כאשר דבר פרסום הסרטון נודע והתגובות השליליות נודעו לשייח' שהחליט להגיב באופן מיידי.

הוא עתר לבית המשפט הבדואי - 'חאק אל ערב' (שאין לו סמכות משפטית מהמדינה אלא פועל באופן עצמאי במגזר הבדואי), בדרישה שיקנוס את הצעיר בסכום משמעותי וזאת למען ישמעו וייראו. השופטים הגיעו לביתו של החשוד ומשאביו הודה במעשיו ואף התנצל בשמו, גזרו על הבן "הסורר" לשלם לשייח' קנס בסך 1.2 מיליון שקל (235 אלף דינר ירדני). לא פחות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

הצעיר ההמום הגיב ל-NEXTER כי הוא הוכה בתדהמה כששמע על גזר הדין. "איך יתכן שאדם שרצח, השופטים ב'חאק אל ערב' גוזרים עליו לשלם קנס של רבע מיליון שקל - ואילו אצלי גזרו עליי עונש כאילו רצחתי חמישה בני אדם. אני בהלם".

"מאיפה אביא את הכסף הזה?", תוהה הצעיר "נכון שעשיתי אולי מעשה שטות אבל אנחנו בשנת 2014 אני לא היחיד שהפיץ את הסרטון הזה ואני בכלל לא מכיר את הצלם כפי שטוענים",

לצעיר, כך עולה מדבריו, לא תהיה ברירה אלא לשלם את הקנס המופרז. "הבעיה היא שיש ערב שנכח במשפט והוא אמור לגבות את הכסף. אני חושש לחיי אם לא אשלם את הכסף. אני פוחד שיהיו איומים על בני משפחתי".