אאא

בהלה בירושלים: מידי תקופה מזהיר אחד מהרבנים או המקובלים מפני אסון המתרגש חלילה לבוא על העולם ועל עם ישראל או תרחיש אחר של איום העשוי להתממש. במרבית המקרים התבררו אמנם אותן נבואות כדברי הבל, אך לעיתים חסידי אותם רבנים מוכיחים באותות ובמפותים כי הנבואה אכן התקיימה.

בימים האחרונים שוררת דאגה רבה בקרב בני תורה רבים בירושלים וזאת בעקבות נבואתו של הרב ג' (השם המלא שמור במערכת) משכונת נווה יעקב בירושלים, הגורמת לתחושות של חרדה ובהלה בקרב רבים מאוהדיו ומכריו.

הרב ג', המכהן ראש כולל ליטאי חשוב בשכונה, מתריע מזה למעלה מחודש כי במוצאי שבת הקרוב, בתאריך י"ז באייר, יחל אסון אפוקליפטי גדול שיוביל לחבלי משיח ומי שיידבק בתורה ובמצוות יזכה להינצל.

לדברי תלמידים ששוחחו עם "כיכר השבת", יש אמנם שרואים בכך דברים שאינם מציאותיים אך רבים המכירים את הרב מתייחסים לכך ברצינות גמורה ובכל אופן מה שברור שהנבואה הפכה לשיחת היום בשכונות הירושלמיות.

"כיכר השבת" פנה אל הרב ג', כדי לשמוע ישירות, את שעלול להתרחש. ראש הכולל מספר על העתיד לקרות וחושף כי כבר לפני כחודשיים "ראה" במהלך התפילות כי בתאריך י"ז באייר יהיה משהו מיוחד. "בלאגן גדול", הוא מגדיר זאת.

לדבריו, "התהליך יחל דווקא בתאריך זה משום שזהו התאריך בו החל המבול לפי דעת רבי יהושוע בגמרא".

"אינני יודע מה זה יהיה בדיוק", מסביר הרב, "אך ראיתי זאת בבירור כמה פעמים ומדובר בחבלי משיח ממש". הרב מדגיש כי מדובר בניעור אחרון לפני שאנחנו הולכים לקבל את פני משיח צדקנו וכי אין המדובר בעונש אלא בתהליך של גאולה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"אני קורא לזה", אומר הרב, "גאולת הרמח"ל. אני הוגה רבות בדבריו בעיקר בספר 'שבעים תיקונים', ועל כן אני חש שהוא חלק מהתהליך כולו".

לדבריו, הדרך היחידה להינצל הינה להקפיד על מידת הענווה. "צריך לעבור לענווה גמורה, ומי שלא שומר תורה ומצוות שירוץ מיד לשמור שבת, כשרות וטהרת המשפחה. לחטוף מיד כמה שניתן".

לסיום, מסייג מעט הרב את דבריו ואומר כי אמנם כרגע אינו רואה כל 'מניעה', אך הוא מוסיף "גם אם לא יקרה כלום הרי שאסור שהדבר יגרום לחולשה באמונה חלילה אלא שכולם יבינו שהטעות הייתה בי".

"כרגע אני לא רואה הסתייגות, ראיתי את זה ברור במשך חודשיים. אבל אם לא יקרה כלום, אז שכולם יידעו שאני טעיתי. הטעות בי, לא בתהליך הגאולה שכבר נמצא בדרך בוודאות גמורה, אולי אני לא פירשתי את התאריך הזה נכון. תהליך הגאולה כבר יצא לדרך, זה ברור", מסיים הרב.