אאא

סגן עורך עיתון הפלס, ישעיהו ויין, אמר אתמול בראיון לאהרן ויזנר בתכנית "נקודת מפגש" ברשת ב' כי סיעת בני תורה בעירית ירושלים - לה נציג אחד בגוף הבוחר את רבני העיר - שוקלת בחיוב תמיכה בדיל המשותף שיביא לבחירת הגר"ש עמאר והרב אריה שטרן.

ויין נשאל בראיון האם נשקלת תמיכת בני תורה ברב אריה שטרן והשיב: "אין החלטה לתמוך באף מועמד שכן זמן רב לפנינו עד הבחירות, אבל כרגע אין עוד מועמד אשכנזי לתפקיד. הרב שטרן תלמיד חכם ויש בהחלט סיכוי שנתמוך בו. אנחנו מחפשים את המועמד הקרוב אלינו ביותר, אם הרב שטרן ישמור על הכשרות, בהחלט נשקול זאת בחיוב". 

לכיכר השבת נודע כי הרב אריה שטרן, מועמד הציונות הדתית לרבנות העיר ירושלים הנתמך על ידי הסיעות הדתיות ועל ידי ראש העיריה ניר ברקת, ביקר לאחרונה בחשאיות אצל הגר"ש אוירבך. לאחר הפגישה מינה הגר"ש את רב שכונת מעלות דפנה הרב נחום איזנשטיין לבדיקת הנושא.

לפי המסתמן, לאחר בדיקת הרב איזנשטיין, נציג בני תורה בגוף הבוחר יהושע פולק יתמוך ברבנים שטרן ועמאר לרבנות. 

עוד נודע כי בטיוטת ההסכם המתגבש בנושא בין סיעת בני תורה לרב שטרן, במידה והרב שטרן יוכתר לתפקיד ימונה לתפקיד הפוסק הגר"נ איזנשטיין רב שכונת מעלות דפנה - תפקיד שאותו ממלא כיום הגר"א שלזינגר, רב שכונת גילה. 

גורמים בסיעת 'בני תורה' הבהירו בשיחה לכיכר השבת כי מלכתחילה יעדיפו בסיעה לתמוך במועמד חרדי, אך לדבריהם האפשרות שמועמד חרדי יזכה רחוקה מאוד, שכן ברקת התחייב להביא לבחירתו של רב דתי לאומי.

לדבריהם, ההכרעה הסופית תתקבל סמוך ליום הבחירות.

באשר לרב אריה שטרן, אומרים אנשי 'בני תורה' כי הוא קרוב מאוד בדעותיו לציבור החרדי ונחשב לתלמידו של הגר"א בורדיאנסקי זצ"ל. "אם בחירתו תביא לבחירת רב ספרדי חרדי  - האופציה בהחלט על הפרק ותובא להכרעת גדולי התורה", הדגישו הגורמים. 

גורמים בכירים המקורבים לרב שטרן אמרו בתגובה ל"כיכר השבת": "אנחנו שמחים שיש בציבור החרדי מי ששופט לגופם של דברים ולא לפי אינטרסים צרים כאלו ואחרים. התמיכה ברב שטרן הינה חוצת מגזרים ועדות והוא מקובל על כלל תושבי ירושלים".