אאא

לקיים בנו חכמי ישראל: הגאון רבי שמואל אוירבך הגיע הערב (רביעי) לבית החולים הדסה עין כרם לבקר את מרן פוסק הדור רבי חיים עובדיה יוסף.

הרב אוירבעך אמר לגרח"ע יוסף כי: "עם ישראל זקוק לך בשעה הקשה הזו, אני מתפלל ללא הפסקה שתחזור להנהיג". 

כפי שדיווחנו מוקדם יותר, פוסק הדור מרן הרב חיים עובדיה יוסף, שב במהלך היום (רביעי) להכרה מלאה והוא מזהה את סובביו, מצבו עדיין מוגדר קשה עד קשה מאוד, ונשקפת סכנה לחייו, אולם במידה פחותה מזו שהייתה בתקופה האחרונה.

הפרופסור דן גילון, מצוות הרופאים המטפלים בגרח"ע יוסף, מסר במהלך תדרוך לכתבים כי "מצבו של הרב באופן כללי מוגדר כקשה, אבל בהשוואה לאתמול ובמיוחד לימים הקודמים אנחנו רואים הטבה, הדבר הבולט ביותר זה מידת ההתעוררות של הרב".

הפרופסור גילון מעדכן על מצב הגרח"ע (צילום: ישי כהן)

"הרב למעשה חזר להכרה מלאה" סיפר הפרופסור גילון: "הוא בהכרה מלאה וזה בהחלט שיפור משמעותי. הרב עדיין מונשם אבל גם העזרה הנשימתית פחות גדולה".

גילון הוסיף ואמר: "בנוסף, התמיכה התרופתית בלחץ דם של הרב כבר כמעט לא קיימת. כלומר, למרות המצב הכללי של אדם מבוגר עם מחלות רציניות יש מידת שיפור שהייתי אומר שהיא מעבר לשיפועים העדינים ביומיים שלושה האחרונים, שיפור שהוא יותר משמעותי".

"צריך יחד עם זאת לזכור שוב את הרקע, הגיל והמחלות שתמיד מדאיגות אותנו, יחד עם זאת טוב תמיד לשמוע שיש שיפור" אמר גילון.

הרב נמצא עדיין בסכנת חיים? "אני חושב שניתן לומר שמידת הסכנה פחתה, סכנת החיים קיימת ברקע, אבל היא פחות קיצונית ממה שחשבנו בימים הקודמים".

כזכור, אמש פורסם לראשונה ב'כיכר השבת' על השיפור המשמעותי במצבו של הרב, שהתבטא בכך שבמשל שעות הבוקר אמש (שלישי), פקח הרב את עיניו, וזיהה את סובביו במשך שעות היום.

 הבוקר, פורסם ב'כיכר השבת' כי נרשם שיפור נוסף במצבו של הרב, שאף הניח תפילין תוך שהוא ממלמל את הברכות, מה שמסמן על שיפור נוסף במצבו הבריאותי של הרב. 

כאמור, למרות השיפור - מצבו של הרב עדיין קשה עד קשה מאוד ועדיין קיימת סכנה לחייו. הציבור נקרא להמשיך ולהעתיר רחמי שמיים מרובים עבור מרן רבי חיים עובדיה יוסף בן גורג'יה לרפואה שלימה בתוך שאר חולי ישראל.