אאא

משטרת בית שמש עצרה צעיר בן 22 החשוד בניסיון תקיפת חייל המילואים אמש (שני) בבית שמש. לדברי המשטרה, המעצר התאפשר לאחר חקירה קצרה ומאומצת ובעקבות מידע מודיעיני.

כזכור, אמש ניסו קבוצת קיצונים חרדים לתקוף חייל מילואים במדים בזמן שזה היה יחד עם בני משפחתו. אנשי הקבוצה יידו אבנים לעבר רכבו של החייל וניפצו את שמשותיו. החייל לא נפגע.

כאמור, היום עצרה המשטרה חשוד במעשה, ולטענתה צפויים מעצרים נוספים בפרשה. מהמשטרה נמסר: "שוטרי תחנת בית שמש עצרו צעיר יהודי כבן 22 תושב בית שמש, בחשד שניסה לתקוף אתמול בערב, חייל מילואים במדים, עת שיצא מבית כנסת בעיר יחד עם משפחתו. יידה אבנים לעבר רכבו וניפץ את שמשותיו".

עוד נמסר: "חייל המילואים הגיע לבקר את משפחתו שגרה בבית שמש ונכנס להתפלל בבית כנסת הסמוך לביתם, כשהוא לבוש מדים. עת יצא מבית הכנסת הבחינו בו מספר צעירים יהודים, שקראו לעברו קריאות גנאי ונאצה ונפצו את שמשת רכבו. חייל המילואים לא נפגע".

"היום כאמור, לאחר ביצוע פעולות חקירה ומודיעין עצרו שוטרי תחנת בית שמש את החשוד. החקירה נמשכת וצפויים מעצרים נוספים".

כזכור, תקיפת החייל עוררה כצפוי תגובות קשות במערכת הפוליטית והציבורית, כשחברי הכנסת החרדים גינו בחריפות את התקיפה.

קבוצת אנשי עסקים חרדיים תושבי מונסי שבארה"ב, הודיעו כי יתרמו לחייל שנפגע בלינץ' שערכו הקיצוניים את כל הוצאות הטיפול בנזקים שנגרמו לרכבו.

בשיחה עם "כיכר השבת" סיפר אחד הנגידים על מה שהוביל אותם לתרומה הייחודית. "ישבתי יחד עם שני חברים במסעדה, ופתאום הגיעה ההודעה בחדשות וברשתות החברתיות על התקיפה של חייל. הזדעזענו מאוד. יש גבול למה שאותם קיצונים הזויים מסוגלים עוד לעשות בכדי לבזות אותנו".

"החלטנו מייד להתגייס ולתרום את סכום הפגיעה לאותו חייל", מספר איש העסקים החרדי, "חבר נוסף הודיע כי הוא מוכן לממן לחייל השכרת רכב חילופי עד שיתוקן רכבו שנפגע. הודענו לו שאנחנו נותנים לו כרטיס אשראי פתוח לכיסוי ההוצאות".