אאא

לאחר ש'דגל התורה' ו'אגודת ישראל' מכנסות את את מועצת 'גדולי התורה', דרעי הבין שהגיע הזמן לכנס גם את מועצת חכמי התורה של ש"ס.

מאז פטירת מרן פוסק הדור רבי עובדיה יוסף זצוק"ל מועצת חכמי התורה שהיתה בנשיאותו טרם התכנסה, גם לאחר צירופו של הגאון רבי דוד יוסף כחבר מן המניין.

בשעות הצהריים (שני) הודיע יו"ר ש"ס אריה דרעי בראיון לגואל ועקנין ברדיו 'קול חי' כי מועצת חכמי התורה צפויה להתכנס בימים הקרובים.

על הפרק ידונו במועצת חכמי התורה בגזירות הגיוס המתהווה על עולם התורה, בדגש על מסקנות ועדת שקד, אך לא ברור איזו החלטה תצא מהכינוס - אם בכלל. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בנתיים, המתח סביב מי ימלא את תפקיד מזכיר מועצת החכמים עדיין בשיאו כאשר ברחוב הקבלן 45 דורשים שהרב צבי חקק הוא זה שימלא את התפקיד וזה לאחר שעשרות שנים שימש כמזכירו האישי ועוזרו של מרן הגר"ע יוסף זצ"ל.

מנגד הרב שמעון בעדני דורש שהרב יואב בן צור הוא זה שימלא את התפקיד. דרעי טרם החליט, והתפקיד נשאר מיותם ואין מי שיאגד את מועצת חכמי התורה. 

יצויין, כי רבנים רבים ברחבי הארץ רואים עצמן כמי שמגיע להם להיות חברים במועצת חכמי התורה, אך עד כה רק הגר"ד יוסף צורף לחבר מועצת חכמי התורה.