אאא

עם סיומם של עשרת ימי תשובה ולקראת יום הדין התקיימה עצרת חיזוק מרכזית בה השתתפו אלפי אברכים מהעיר מודיעין עילית בראשות מרנן ורבנן גדולי ישראל ובראשם מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן.

את דבריו של מרן הגר"ח קנייבסקי הביא הגאון רבי אליהו מן שאמר בסוף דבריו את בקשתו האישית של מרן שר התורה שריגשו את האלפים.

"מרן שליט"א ביקש ממני בקשה אישית לבקש מהציבור הגדול והקדוש", אמר הגר"א מן, "ואלו דברי מרן שליט"א: 'כתוב בספר חסידים שהקב"ה שומר על עם ישראל ועד המשיח יעמיד להם גדולי ישראל שהנהגת הדור מסורה בידם וכך הקב"ה שומר על כלל ישראל, וזה הפירוש ורוח קדשך אל תיקח ממנו".

 (צילום: כיכר השבת)
מרנן הגראי"ל שטיינמן והגר"ח קנייבסקי (צילומים: יהודה פרקוביץ')

"הנהגה המסורה לכלל ישראל בדור היתום הזה, זה מרנא רבי אהרן לייב שיהיה בריא ויאריך ימים, ביום כיפור מתפללים ב'שמע קולנו', אני מבקש שהציבור יכוון בעת תפילת 'אל תשליכנו לפניך ורוח קדשיך', הכוונה היא מנהיג ישראל שמנהיג אותנו, על מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטינמן שליט"א, הקב"ה יחזק אותו שינהיג אותנו ויוביל אותנו לביאת משיח צדקנו", סיים הגר"א מן להעביר את בקשת הגר"ח.

בעקבות הדברים הנדירים נשאו תפילה האברכים לבריאותו השלימה של מרן ראש הישיבה וקיבלו על עצמם לעשות זאת גם בתפילת יום הכיפורים.