אאא

ברוך דיין האמת: בירושלים נפטר בשעה האחרונה (רביעי) הגאון רבי שמחה שלמה לוין זצ"ל בן זקוניו של הגאון רבי אריה לוין זצ"ל.

המנוח זצ"ל נולד לאביו הדגול לפני 89 שנה בירושלים. הגאון רבי שמחה שלמה לוין נולד בתרפ"ו בתוך השבעה על הגאון ה"אור שמח", אביו שהיה גדול תלמידיו של בעל ה'לשם' רצה לקרוא על שמו של בעל ה'לשם' ומאידך כיוון שהיה ביארצייט של גדול הדור הסתפק איך לקרוא את שמו של הרך הנולד.

כשהגיעו לברית כובד בסנדקאות הראי"ה קוק זצ"ל שבחר לו את השם "שמחה שלמה", שמחה - על שם האור שמח, ושלמה על בעל הלשם, במהלך הברית אמר הרב קוק זצ"ל מדוע בחר את השם הראשון על האור שמח ואת השם השני על בעל הלשם כיון שר' שמחה מדווניסק היה גדול הדור בנגלה וה'לשם' היה בנסתר וכתוב בזוהר שנגלה לפני נסתר לכן בחר בצורה הזאת. 

כבר מגיל צעיר ניכר בכשרונותיו הברוכים ועמלו הגדול התורה. נחשב היה לאחד מבחירי ישיבת פוניבז' וסלבודקא ושמו יצא למרחקים כעילוי גדול.

כשהגיע לפרקו נישא לבת הגאון רבי פישל הכהן והשניים הקימו את ביתם על אדני התורה והיראה. יצויין כי בני הזוג התגוררו במשך השנים בבית אביו הגאון רבי אריה לוין זצ"ל.

הוא שימש שנים רבות כראש כולל לאברכים מצויינים במסלול דיינות "נאות אריה" במבשרת ציון ובשנים האחרונות העתיק הכולל את מקומו לשכונת הר נוף בירושלים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

המנוח היה נחשב לאחד המקורבים ביותר לגיסו מרן פוסק הדור הגרי"ש אלישיב זצ"ל וסייע לו בכל ענייניו. הרב לוין זצ"ל המשיך את מורשת אביו בסיוע ועזרה לאנשים ועריכת גורל הגר"א זאת כמסורת שקיבלו מבית הגאון רבי חיים וולוז'ין ולמעלה בקודש מרן הגר"א זצ"ל.

לדברי חסידיו ותלמידיו היה אישיות מרוממת ונעלית כאשר כל כולו היה עזר לזולת. במשך שנים היה מגיע לרב אלישיב להוציא עבורו את העין הרע בלחש מיוחד. לאחר הכתבה בטלוויזיה על הנכד נין שנולד לרב אלישיב קרא לו הגרי"ש לביתו להסיר עין רעה.

כאשר נחטפו שלושת הנערים ערך גורל הגר"א למצוא רמז היכן הם. ביתו היה פתוח לרווחה 24 שעות לכל אדם כשהוא ורעייתו הרבנית זהבה ע"ה מסייעים לכל נצרך. קבלת קהל לעצה וברכה היתה מ-7 בערב ונמשכה שעה בה קיבל כמאה איש.

אתמול אירס את נכדו הבחור משה שולמן נ"י כששמע על הבשורה באירוסי הנכד שמח מאוד.

בשנה האחרונה נחלש מאוד והיום הבוקר השיב את נשמתו לבוראה.