אאא

האחדות בעולם החרדי שוברת שיאים חדשים: ראש ישיבת פוניבז', הגאון רבי ברוך דב פוברסקי, חבר מועצת גדולי התורה של "דגל התורה", יופיע בעמוד השער של השבועון "כפר חב"ד" הקרוב.

הגרב"ד פוברסקי העניק שיחה מאלפת על גדולתו ותורתו של כ"ק האדמו"ר מליובאוויטש זיע"א, לרב מאיר אליטוב, מחבר סדרת הספרים הפופולרית 'משנתו של הרבי מליובאוויטש'.

עורכי העיתון בחרו לתת בעמוד השער את הכותרת: "להפיל את החומות".

במהלך השיחה, הרב אליטוב אמר ש"הגיע הזמן שגם בישיבת פוניבז' ובשאר הישיבות הליטאיות ישמעו על אלפי חידושיו המופלאים של הרבי בש"ס, ברמב"ם, בירושלמי, ברש"י על התורה וכו'. זוהי שעת הכושר להפיל את החומות שנבנו סביב עולם הישיבות מפני תורתו של הרבי".

הרב אליטוב הוסיף ואמר ש"בימים האלו בהם עומדת היהדות החרדית על נפשה תוך התלכדות גדולה של כל גווני הציבור החרדי, הגיע הזמן לתקן גם את העוול הגדול, שהוא לא בעיקר כלפי תורתו של הרבי, אלא בעיקר כלפי אלפי בחורי הישיבות. הם, הבחורים, לא רק שלא שמעו דבר וחצי דבר מתורתו, אלא שאינם יודעים אפילו מה הם מפסידים בגלל המחלוקת על חב"ד".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הרב פוברסקי סיפר כי הוא מקבל שיחה שבועית של הרבי מליובאוויטש, אותה מדפיסים לאור בחב"ד מידי שבוע. "אני מתפעל מגאונותו וגאונותו של הרבי", אמר הגרב"ד פוברסקי.

כמו כן סיפר ראש ישיבת פוניבז' על פגישתו הלילית עם הרבי מליובאוויטש לפני קרוב לשישים שנה, במהלכה שוחח עם הרבי בדברי תורה.

הכתבה ההיסטורית ב'כפר חב"ד' - העיתון הרשמי והנפוץ בחסידות חב"ד, צפויה לעורר הדים רבים בעולם החרדי, זאת על רקע המתיחות והיריבות הקשה בין הליטאים לחב"ד בשנים האחרונות.

עמוד השער של "כפר חב"ד"
עמוד השער של "כפר חב"ד"