אאא

מצבו הבריאותי של נשיא מועצת חכמי התורה מרן פוסק הדור הגאון רבי עובדיה יוסף ואשפוזו בבית החולים בפעם השלישית בתוך שבוע אחד, גורם לדאגה רבה בקרב עולם התורה כמו גם בקרב יהודים רבים ברחבי הארץ והתפוצות העוקבים בדריכות ובתקווה לשיפור במצבו הרפואי ונושאים תפילות נרגשות להחלמתו המליאה.

גם גדולי האדמו"רים וראשי הישיבות קוראים לציבור התלמידים והחסידים לומר פרקי תהילים ולהתפלל לרפואת מרן הגר"ע יוסף.

קראו עוד בנושא:
• הגר"ע יוסף אושפז: מטופל באנטיביוטיקה נגד הזיהום
• בעקבות הידרדרות חמורה: הגר"ע יוסף אושפז בביה"ח

הבוקר, בהיכל בית המדרש הגדול של חסידות ויז'ניץ בבני-ברק לאחר תפילת שחרית בשעת אמירת ספרי התהילים לרגל ימי הסליחות פנה כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ לציבור החסידים וביקש מהם לכוון באמירת התהילים לרפואתו השלימה של הגאון רבי עובדיה בן גורג'יה.

גם בחסידות צאנז הורה הבוקר כ"ק האדמו"ר מצאנז לכל ילדי תלמודי התורה ובחורי הישיבות של החסידות לומר פרקי תהילים ולהקדיש את שעות הלימוד לבריאותו השלימה של מרן הרב עובדיה יוסף.

כפי שדווח אמש ב"כיכר השבת", כאשר שמע מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן על מצבו הקשה של הרב עובדיה ופינויו לבית החולים החל לומר פרקי תהילים במשך דקות ארוכות וביקש להורות בשמו לכלל הציבור להתפלל לרפואתו.

ברבים מהיכלי הישיבות כדוגמת ישיבת מיר וישיבת חברון החלו בחורים רבים לומר פרקי תהילים במניין לרפואת הרב עובדיה יוסף.

הרב סובל בחודשים האחרונים מכאבים עזים בגופו, מאז מעד בביתו כאשר גם הניתוח שעבר בהרדמה מלאה, לא סייע לשיפור בכאבים.

אמש, הוזעק רופאו האישי של הרב, פרופ' יוחנן שטסמן אל הבית ברחוב הקבלן 45 בשכונת הר נוף בירושלים, ולאחר שהוברר כי המצב מידרדר, וזאת בשל לחץ הדם הנמוך של הרב, הוחלט להזעיק ניידת טיפול נמרץ שהבהילה את הרב לבית החולים.

הרופאים המטפלים ברב בבית החולים 'הדסה עין כרם', הוזעקו לטפל ברב והחליטו לאשפזו. הרב הועבר לאשפוז ביחידה לטיפול נמרץ פנימי בבית החולים, שם הוא מטופל מאז אמש בטיפול אנטיביוטי תוך ורידי לאחר שהתברר כי הרב סובל מזיהום.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

יצוין כי מזה מספר ימים שהרב טפול באופן אנטיביוטי כדי להקל את כאביו, אך הדבר לא הועיל והכאבים הלכו והחריפו ואף נוצר זיהום בגופו של הרב שהצריך טיפול מיידי.

מבית החולים נמסר הבוקר כי "הרב מקבל טיפול אנטיביוטי תוך ורידי לטיפול בזיהום בו לקה. הרב בהכרה מלאה, אינו מונשם וכל המדדים תקינים".

עוד נמסר כי במהלך היום הרב עובדיה יעבור עוד מספר בדיקות נחוצות כדי לאמוד את מצבו הבריאותי המדוייק.

הציבור נקרא להרבות בתפילה עבור מרן הרב עובדיה יוסף בן גורג'יה לרפואה שלימה בתוך שאר חולי ישראל.