אאא

גופתו של רב הסלבס שרגא ברג, תוצא מקברה? פשקווילים שפוזרו היום (שלישי) ברחבי צפת, קוראים לבצע את המעשה, בעקבות חילול בית החיים בו הוא נקבר.

הפשקוויל נתלה בעיר על רקע השמועות כי כוכבת הפופ הבינלאומית מדונה, צפוייה להגיע בקרוב לקברו של מי ששימש כ"רבה", והכעס שהדבר גורם בקרב הקהילה החרדית בעיר. 

"אותו פגר הפיץ צחנתו בכל העולם לפרוצים ופרוצות, גויים וגויות, וכבר יצאו נגדו כל גדולי ישראל בארץ ובתפוצות", נתכב בכרוזים שהופצו בצפת.

"אותו רשע, לא די שנקבר במקום הקדוש, אף נבנתה לו מערת קבורה מלאכותית על מנת שייהפך למקום עלייה לכל אותם טמאים ומשוקצים שהלכו אחריו".

"אנו, תושבי צפת, מוחים מחאה נמרצת על חילול בית החיים הקדוש ופונים לכל אשר בידו להוציא את נבלתו של אותו האיש ממקום הקודש" נחתם אחד הפשקווילים.

"הרב" שרגא פיליפ ברג, שימש כיו"ר מרכז הקבלה העולמי ומי שכונה "הרב של הסלבס בארצות הברית" כשבין "תלמידיו", הזמרת מדונה והשחקנים ההוליוודיים דמי מור ואשטון ק'וצר.

ברג נולד לפני 86 שנה בשכונה החרדית שברובע בברוקלין בניו יורק והחל ללמוד "קבלה" בצעירותו אצל הרב יהודה צבי ברנדווין תלמידו הקרוב של בעל "הסולם" מאשלג זצ"ל.

לאחר-מכן החל ללמד את ספר הזוהר לתלמידים רבים והקים בתל-אביב את מרכז הקבלה העולמי. בשלב מסוים בחייו התגרש ברג ונישא בשנית לרעייתו קרן והשניים היגרו לארה"ב שם הרחיבו את רשת מרכזי הקבלה כשמשנת 2004 בעקבות שבץ בגזע המוח הפסיק ברג את פעילותו ורעייתו התמנתה למנכ"לית ולמנהיגה הרוחנית כשלצידה מכהנים כרבנים שני בניה מיכאל (מייקל) ויהודה ברג.

יצויין כי גורמים אורתודוקסים בישראל ובארה"ב יצאו בעבר בחריפות כנגד "מרכז הקבלה" בטענה שגורמים לזילות רח"ל של ספר הזוהר וחוכמת הנסתר ובנוסף מלמדים את התורה הרוחנית גם לכאלו שאינם יהודים.