אאא

דילמת בין הזמנים: כפי שנחשף ב"כיכר השבת", במספר חסידויות בולטות, גור, בעלזא, צאנז וקרלין סטולין - הוחלט על ביטול חופשת בין הזמנים בעקבות המבצע ברצועת עזה.

קרא עוד:

בחסידות גור הוכרע באופן סופי על ביטול חופשת בין הזמנים לבחורי הישיבות של החסידות. הבחורים ישובו לביתם ביום שני הקרוב ח' באב ויחזרו ביום רביעי לאחר צום תשעה באב לתחילת הזמן החדש.

בחסידות בעלזא הכריע האדמו"ר היום באופן סופי שבחורי הישיבה ימשיכו בלימודים במסגרת הישיבה גם בימי בין הזמנים אולם יוכלו לעשות זאת במסגרת יחודית.

גורם בחסידות מסביר ל"כיכר השבת" כי מדובר בסוג של ישיבת בין הזמנים שתתקיים בישיבה. "יהיו לימודים סדירים אם כי במסגרת 'מאווררת' יותר כגון לדוגמא הרצאות תורניות ושיחות חיזוק ומוסר מאת מרצים ומשפיעים".

האדמו"ר הורה באופן נחרץ להימנע לחלוטין מטיולים וכן יציאה של הבחורים למקומות נופש ובילוי. "אני אוסר זאת לגמרי בתכלית האיסור", אמר הרבי.

גם בחסידות צאנז ביטלו העסקנים בהוראת האדמו"ר את הקעמפ שיועד לבחורי הישיבה והתלמידים ימשיכו ללמוד בסדרי הישיבה כרגיל.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בחסידות קרלין סטולין הוחלט לבטל את הקעמפ שתוכנן לבחורי הישיבות של החסידות. התלמידים ימשיכו ללמוד בישיבות במתכונת בין הזמנים. אברכי הכוללים ימשיכו ללמוד כרגיל.

במקביל בישיבות הליטאיות מצפים להכרעתו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שדן בנושא עם גדולי ראשי הישיבות ועל פי הערכה יימשך הזמן למשך חלק מימי החופש ובחלקו האחר של בין הזמנים תתקיים חופשה מצומצמת למטרת התאווררות והתארגנות לקראת הזמן החדש.

בישיבות הספרדיות יישמעו להוראתו של הראשון לציון הגאון רבי יצחק  יוסף שהיה הראשון שהורה כבר לפני למעלה משבוע לבטל את חופשת בין הזמנים.

"יש להמשיך וללמוד, לא שייך לעשות בין הזמנים בשעת מלחמה כאשר יש שנמצאים בחזית, על כן אני חושב להמשיך את הסדרים כרגיל בישיבות, וגם אם לא ממשיכים צריכים כולם להמשיך ללמוד בישיבת בין הזמנים, לא שייך לטייל בעת שכזו", אמר הראשון לציון.