אאא

מאות אלפים מתושבי ישראל שוהים צמוד למרחבים המגונים בעקבות ירי הטילים הבלתי פוסק מרצועת עזה לעבר יישובי הדרום והמרכז, חיל האוויר תוקף מטרות טרור ברצועה בתגובה ומחסל פעילי טרור אך יש מי שממשיך "לחפש" את הציבור החרדי.

בתחנת הרדיו הצבאית, "גלי צה"ל", "נחשף" הבוקר (שני) כי בשלושת קופות החולים בבני ברק, מאוחדת, מכבי וכללית, מקפידים על שמירת הצניעות בשל ההתחשבות במטופלים החרדים הפוקדים את קופות החולים וזאת, אויה, בניגוד לחוזר מנכ"ל משרד הבריאות.

בחוזר המנכ"ל שיצא לפני מספר חודשים נכתב כי "על קופת החולים להסיר כל שילוט שיש בו קריאה, הכוונה או דרישה ללבוש צנוע בסניפי הקופה, ועליה להדריך את הצוות העובדים כי אין להציב דרישה כזאת או להעיר למבקרים ולמבקרות על לבושם".

אלא שגלי צה"ל טרחו לצאת ולבדוק מה קורה בבני ברק וגילו כי בשלושת קופות החולים אשר משרתות את עשרות אלפי התושבים החרדים בעיר מתחשבים בהם ומבקשים מהמבקרים להתלבש בצניעות.

לפי הדיווח בתחנה הצבאית, בכניסה לסניף קופת חולים מאוחדת נכתב: "מרפאה זו משרתת גם את הציבור החרדי, נודה לכם על כיבוד רגשות ציבור זה. נא להגיע למרפאה בלבוש צנוע".

בכניסה לסניף קופת החולים מכבי נכתב: "אנא כבדו את אורחות חיי התושבים בעיר והקפידו להגיע בלבוש צנוע ההולם את המקום".

בכניסה לסניף קופת חולים כללית נכתב: "נא לבוא למרפאה בלבוש הולם ומסודר".

בגלי צה"ל הוסיפו ודיווח כי ה"ממצאים" הועבר למשרד הבריאות וזה מסר בתגובה כי פעולת הקופות היא בניגוד להנחיות המשרד והנושא ייבדק מולן.

בקופת חולים מכבי מסרו ל"כיכר השבת": "מכבי מעניקה שירות רפואי לחבריה בכל הארץ, תוך ניסיון לכבד את המאפיינים של כל קבוצת אוכלוסייה. צר לנו על תחושותיה של המטופלת, השילוט הוסר ואנו בודקים את הנושא".

תגובות מאוחדת וכללית טרם נתקבלו.

מתחנת "גלי צה"ל" נמסר בתגובה: "לצד סיקור הלחימה בעזה כפי שאנו עושים מזה כחודש, יש בהחלט מקום להעלות על סדר היום גם נושאים יום יומיים רגילים בתחומים אחרים. כמובן שתמהיל השידורים שונה היום ומוטה לנעשה בדרום, אך כתחנת רדיו ציבורית נמשיך גם לשדר מגוון נושאים אחרים".