אאא

העולם היהודי כולו, בארץ ובתפוצות, התעטף באבל כבד בשבוע שעבר עם פטירת מנהיג ופוסק הדור, רבנו הגאון הגדול רבי יוסף שלום אלישיב זצוק"ל, והוא בן 102.

לפני כארבע שנים, היה זה מוצאי שבת, בתאריך כ"ט באדר ב', תשס"ח. אל בית פוסק הדור זצ"ל, הגיע ליפא שמעצר, מגדולי הזמרים החסידיים, וזאת בהזמנת יעקב ולנשטיין, סגן ראש עיריית מודיעין עילית.

הגרי"ש, נולד בתאריך א' בניסן, ומדי שנה צוין יום ההולדת בטקס צנוע, בעיקר בשיעור היומי אותו היה מוסר בקרוואן הסמוך לביתו, כאשר משתתפי השיעור היו עוברים על פניו ומאחלים "מזל-טוב, רב'ה".

באותו מוצ"ש, היה זה ליל א' בניסן, תאריך יום ההולדת, ולפי בקשת בני המשפחה, בהם הנכד אריה אלישיב, ליפא הכין במקום גראמען (חרוזים - ח.ש.) מיוחד לכבוד הגרי"ש.

באורח נדיר, הגרי"ש אלישיב פסק מתלמודו והקשיב בהנאה לגרעמאן שהשמיע בפניו ליפא שמעלצר, כאשר ליפא עצר לרגע את החרוזים בהר בירך את פוסק הדור, אמר הגרי"ש בחיוך "כן יהי רצון", ונענו אחריו כולם ואמרו "אמן".

"הגעתי אליו במוצאי שבת כ"ט אדר ב' תשס"ח, הוא נולד ביום א' בניסן תר"ע, אותו לילה חגג את יום הולדתו ה-98", מספר ליפא שמעלצר, "הגעתי בהזמנת ר' יעקב ולנשטיין סגן ראש עיריית מודיעין-עילית. לבקשת נכדו ר' אריה אלישיב חיברת גראמען על המקום לכבוד יום ההולדת".