אאא

לקיים בנו חכמי ישראל: שעות לפני כניסת החג ובבית החולים 'הדסה עין כרם' הוחלט כי מרן פוסק הדור הגאון רבי עובדיה יוסף יישאר בבית החולים גם בימי ראש השנה.

מאז שעות הבוקר עבר מרן הרב עובדיה יוסף סדרת בדיקות, בסיומן הוחלט על-ידי הצוות הרפואי שלא לשחרר את הגר"ע למעונו ברחוב הקבלן 45 בירושלים, וזאת בשל מספר בדיקות שאינן תקינות.

רופאיו של הרב החליטו שלא לקחת כל יסכון בשל מצבו הבריאותי ועל כן הכריעו להשאירו בבית החולים גם במהלך החג והשבת.

בנו של מרן, הרב משה יוסף, ישהה ליד מיטתו במהלך ימי ראש השנה. מקורביו ובני משפחתו צפויים לקיים מניין מיוחד עם הרב בחדר צדדי.

דוברת בית החולים 'הדסה' מסרה כי "בתום התייעצות של הרופאים המטפלים ולמרות השיפור הניכר במצבו הוחלט כי הרב עובדיה יישאר בראש השנה לאשפוז והמשך טיפול בבית החולים הדסה עין כרם".

עוד היא מסרה כי "הרב מקבל טיפול תרופתי. הרב יתפלל את תפילות החג עם מקורביו ובני משפחתו השוהים לצידו. הרב אינו מונשם ונמצא בהכרה מלאה".

בתחילת השבוע אושפז הגר"ע יוסף כשהוא סובל מירידה בלחץ דם וזיהום. במהלך השבוע עבר הגר"ע טיפול רפואי, וקיבל אנטיבויטיקה דרך הווריד, וכן סדרת בדיקות מקיפות.

בתוך כך, גם יו"ר 'הבית היהודי' השר נפתלי בנט התקשר הבוקר למעונו של הגר"ע יוסף ודרש בשלומו, כשהוא מספר על תפילות שמתקיימות לרפואת הרב בבית הכנסת הסמוך לביתו שם הוא מתפלל.

בניו של הגר"ע מבקשים מהציבור להמשיך ולהתפלל לרפואת מרן פוסק הדור הגאון רבי עובדיה יוסף בן גורג'יה בתוך שאר חולי ישראל.