אאא

בכינוס מיוחד סגור שנערך הערב באולמי אקסייט באור יהודה נפתחה רשמית מערכת הבחירות של תנועת דגל התורה ומפלגת יהדות התורה המאוחדת בראשות מרן ראש הישיבה הגראי״ל שטיינמן שליט״א.

 "עם ישראל ערבים, הן בדברים כלליים והן בדברים פרטיים, זמן של בחירות זה זמן שאנחנו יכולים לפעול ולהציל למען עולם התורה, ולהציל מה שאפשר למען כלל ישראל, אף אחד לא יכול לומר שזה לא הזמן כי עכשיו זה הזמן, מי שלא מצביע עובר על 'לא תעמוד על דם רעך'" אמר הגראי"ל.

הרב שטיינמן המשיך בדבריו: "כמו שיש שריפה ואדם מתחמק מלהציל, יש שריפה בחוץ, כל מי שיכול להציל צריך לעשות זאת, מדובר גם על להצביע וגם לפעול כדי להעמיד את הדת על תילה".

לאחרי מרן הגראי"ל שטיינמן, עלה לנאום אחד מבניו של הגר"ח קנייבסקי שאמר בשם אביו: "פיו של הרב שטיינמן כפי וידו כיידי".

בפתח הכינוס שנערך בהשתתפות מאות פעילים ומתנדבים נשא דברי חיזוק הרב הגאון רבי בצלאל פנחסי ר"י ברכת אפרים שדיבר באריכות על הסכנות הגדולות הניצבות בפני עולם התורה.

 (צילום: ישראל כהן, כיכר השבת)
גדולי ישראל בכינוס (צילום: ישראל כהן, כיכר השבת)
הגדלה

"צצו שתי נגעים חדשים שנציגינו צריכים להילחם בהם בעוז, הראשון הוא הרמת הראש של הרפורמים הלא אלו מומרי הדת ממש, והנגע השני הינו המשפט החילוני השולט במדינה היהודית, על כולנו לדעת שהתורה היא מעל הכל". זעק הרב פנחסי.

מייד לאחריו דיבר הרב נתן זוכובסקי מרבני התנועה הליטאית שהביא מדברי מרן הרב שך זצ״ל בעת הקמת דגל התורה על הצורך בעמידה על העקרונות ולא להתפשר כמלוא נימה על יסודות הקיום של החינוך החרדי.

בהמשך נשא דברים הגאון רבי דוד כהן ר״י חברון גבעת מרדכי שאמר כי "הלב כואב שהציבור במערכת הבחירות הנוכחית הציבור אדיש והדבר עלול חלילה לפגוע בכוח הנציגות החרדית, צריך לזכור שאצלינו זה חוב קדוש ולא ענייני אינטרסים וכיסאות המוסווים כביכול באידיאולוגיה מוטעית. יש כיום סכנות שלא עמדנו בפני כאלו מאז קום המדינה ואולי אף אלפי שנים", אמר הגר״ד כהן, "מדובר במלחמה של חיים ומוות ועלינו לנצח"

צפו בתמונות מאירוע פתיחת מסע הבחירות. צילומים: משה גולדשטיין