אאא

ככל שהזמן נוקף ארגון המדינה האיסלאמית (דאעש) מצליח לצרף אל שורותיו אנשים נוספים בהם גברים, נשים, ילדים וילדות, וזאת כאשר חלקם עושים זאת מרצונם החופשי וחלקם עושים זאת בכפייה תוך עינויים קשים כפי שהארגון האכזרי יודע לעשות.

ימים אחדים אחרי שדווח כי אל שורות הארגון הצטרפה נערה יהודייה ראשונה וזאת בניגוד לדעת הוריה, מעריכים בצרפת כי יהודים נוספים הצטרפו אליה. לדברי אותם גורמים צרפתיים שצוטטו בערוץ השני חלק מאותם יהודים התאסלמו.

בראשית השבוע דווח כי נערה יהודייה הצטרפה אל שורות הארגון. שמה שרה בת ה-18, נערה ממשפחה יהודית בעלת אזרחות צרפתית שעשתה את דרכה ב-11 במרס בטיסה מצרפת לאיסטנבול, ומשם ככל הנראה הוברחה לתוך סוריה. ועל פי הדיווח של סוכנות הביון הצרפתית, היא היהודייה הראשונה שכאמור הצטרפה לשורות הארגון הטרור האכזרי.

רגע לפני שהיא עזבה את מדינתה, היא ביקשה מאביה שיסיע אותה אל תחנת הרכבת כשהיא מצוידת ברעלה. היא נימקה זאת בכך שהיא רוצה להסביר לחברותיה לספסל הלימודים כיצד מלבישים רעלה.

האב חשב תחילה כי הוא יאסוף אותה בשעות הערב עם סיום הלימודים אך לשרה היו תוכניות אחרות ובשיחה טלפונית קצרה בשעות הערב היא בישרה לאם כי היא לא תשוב לבית וכי תסעד את ארוחת הערב יחד עם חברותיה.

מאוחר יותר, כשפנו בני משפחתה לרשויות הצרפתיות נערכו מספר בדיקות ובמסגרתן בדקו החוקרים את מצלמות האבטחה בשדה התעופה במרסיי, שם היא נראית עולה למטוס. מאוחר יותר שוחחו עימה בני המשפחה אך היא סירבה לומר את מיקומה וכן לשוב לביתה בצרפת.