אאא

דרמה בציונות הדתית: אחרי שנתיים בהם התרוצצו שמועות בהן עזיבתו לירושלים, הרב דב ליאור מבכירי רבני הציונות הדתית הודיע למועצה הדתית כי בכוונתו לעזוב את תפקידו כרבה של המועצה האזורית קרית ארבע וזאת לאחר שלושים ושבע שנים בהם כיהן בתפקיד הנחשק.

עוזרו אישר את הפרטים בשיחה עם "כיכר השבת" ונימק זאת בכך ש"הרב הגיע לגיל ה-80 ומשכך החליט הוא לעזוב את תפקידו ולעבור לירושלים. לשאלתנו השיב העוזר כי "הרב לא מתכוון לכהן באף תפקיד ציבורי בירושלים וגם לא בתפקיד פרטי, אלא להמשיך ולעסוק בשאלות הלכתיות מצד אנשים ולהשיב להם תשובות".

הרב יעבור להתגורר בשכונת בית אורות בירושלים, מיד לאחר חג החנוכה ויעזוב את דירתו ועם עזיבתו יחל המשרד לשירותי דת בהליך הבחירות למחליפו.

הרב ליאור משמש בשלושים ושבע השנים האחרונות כרבה של המועצה האזורית קרית ארבע, כראש ישיבת ההסדר 'ניר', יחד עם הרב אליעזר ולדמן וכאב בית הדין לממונות בעיר.

הוא נחשב לאחד מגדולי רבני הציונות הדתית, כשהוא נמנה על ועד רבני מפלגת 'תקומה' המרכיבה את 'הבית היהודי' בהשקפותיו הוא תקיף בייחוד ביחס לארץ ישראל ולעמים זרים. הסכמתו לספר 'תורת המלך' הביאה לפתיחת חקירה נגדו באשמת הסתה ולמעצרו שגרר הפגנות זעם ברחבי הארץ.