אאא

תקיפת החייל בבית שמש: הציבור החרדי הגיב בזעזוע למעשה המטורף של קיצוני העיר בית שמש, המשתייכים לפלג הקיצוני של 'נטורי קרתא', שתקפו אמש (שני) קצין מילואים שחזר מהלחימה ברצועת עזה ונכנס להתפלל בבית הכנסת בעיר.

יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי הביע זעזוע מהאירוע החמור: "יש גבול! תקיפת חייל צה"ל ע"י קיצונים יהודים במהלך תפילה בבית הכנסת, היא מעשה טרור, צריך לטפל בהם בדיוק כמו שמטפלים בטרוריסטים".

"היד שהורמה על חייל תיגדע", הוסיף דרעי בתגובתו החריפה נגד המקרה החמור.

ח"כ יעקב ליצמן הגיב גם הוא לתקיפה המזעזעת ואמר: "אין אדם שפוי שלא מגנה את תקיפת חייל צה"ל אמש בבית שמש. זה מעשה חמור, פשע ציבורי ועוול נורא שנועד להשמיץ ציבור שלם. על המשטרה לטפל בפורעים בחומרה".

יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני אומר כי "מדובר במעשה חמור מאין כמותו גם לגופו של עניין וגם בהיבט של חילול השם. מעמידים את הציבור החרדי כולו בסכנה וגורמים לנזק בל יתואר". 

ראש העיר משה אבוטבול הגיב גם הוא בתקיפות למעשה החמור: "הזדעזעתי לשמוע על המקרה החמור ואני מגנה זאת בכל תוקף, בפרט בתקופה זו שבה עם ישראל בכלל ותושבי בית שמש בפרט מתאחדים למען חיילי צה"ל".

"גם אנו בעירייה מתכנסים כל יום לאמירת תהילים ומי שברך להצלחת חיילי צה"ל וכן הקמנו מוקד תפילות מיוחד בתוך המוקד העירוני. הדבר אסור הן ע"פ החוק והן ע"פ דין תורה, אני פונה למשטרת ישראל שתמצה את הדין בחומרה רבה", הוסיף אבוטבול. 

המקרה החמור אירע אמש (שני) כאשר קצין צה"ל מנתיבות, שקיבל חופשה קצרה מהלחימה ברצועת עזה, הגיע לבקר את בני משפחתו ששוהים בימים הלחימה אצל הוריו בבית שמש. כאשר נכנס להתפלל בבית הכנסת "שערי רמ"א" של אותו פלג קיצוני, הוא הותקף על-ידי מספר קיצוניים שהוקעו לא אחת מהציבור החרדי.

אותם קיצוניים פורעי חוק קראו לעברו קריאות גנאי שפלות ויידו אבנים על רכבו תוך שהם מנפצים את שמשות הרכב. הקצין הזעיק את כוחות המשטרה שחילצו אותו עם ילדיו ללא פגע.

מהמשטרה נמסר כי זהות שניים מהתוקפים ידועה להם וכי הם ייעצרו בקרוב.