אאא

תחושות ההלם והזעזוע בכל שדרות הציבור החרדי נמשכו לאורך כל היום מאז נודע דבר התקיפה החמורה בביתו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן על ידי תושב קריית ספר.

על פי עדויות מבית ראש הישיבה, הלה נכנס לביתו בשעה מוקדמת לפנות בוקר, ותקף אותו כשהוא אף מאיים לכאורה לרוצחו. באותו זמן, שהו בביתו של מרן מספר מתלמידיו, ביניהם הרבנים שניידר פרינדלנדר והוניגסברג, שהקשיבו לשיעורו הקבוע לפני תפילת שחרית

הרב אמיתי אצור, אברך המגיע לעתים קרובות לשיעור הקבוע, והבוקר, בעת התקיפה, למד בסלון ביתו של הרב שטיינמן, מתאר בשיחה עם 'כיכר השבת' את השתלשלות סדר האירועים.

לדבריו, הוא הגיע לבית בשעה רבע לחמש לפנות בוקר, וישב ללמוד בסלון הבית. זאת כאשר מרן מוסר באותה עת את השיעור בחדרו.

"בשעה חמש ורבע נשמעו דפיקות" מספר הרב אצור,"ניגשתי לדלת שלא היתה נעולה. הצצתי בקוקר ולא פתחתי. ראיתי שהאברך מתיישב על המדרגות וממתין".

"הוא אחז בצווארון חולצתו של מרן והחל לקלל"

"לאחר עשר דקות שוב נשמעו דפיקות, נכנסתי לאחד החדרים, כשלפתע נפתחה הדלת בסערה והאברך התוקף נכנס במרוצה ושאל בקול איפה הרב שטיינמן".

"נבהלתי", מספר הרב אצור "אולם חשבתי שייתכן ויש לו שאלה דחופה, ואז הוא פרץ לתוך החדר, הפך את קערת נטילת הידיים וניגש לראש הישיבה שישב על מיטתו ומסר את השיעור והחל לדחוף אותו באלימות קשה". 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

 (צילום ארכיון: כיכר השבת)
האברך התוקף (צילום: ישראל כהן) 

"לא קל לי לתאר את הסיטואציה" מסביר הרב אצור, "היו שם סכנה וביזיון כבוד התורה גם יחד. הוא אחז בצווארון חולצתו של מרן והחל לקלל ולתקוף כשהוא ממלמל משפטים. היינו בהלם".

"התלמידים מייד התערבו, וגם אני השתלטתי עליו מאחורה. ריתקו אותו לרצפה, וישבתי עליו עד שכוחות המשטרה הגיעו", מספר הרב אצור.

לדבריו, "אם לא היינו תופסים אותו בזמן, זה היה נגמר חלילה באסון נורא. זה היה פשוט נס שזה נגמר כך. אני עד עתה בהלם ושרוי בצער מהביזיון הנורא והפגיעה בכבוד התורה". מספר הרב אצור. 

 (צילום ארכיון: כיכר השבת)
הודעת בני משפחתו של האברך התוקף
הגדלה

בתוך כך, במהלך היום פרסמו בני משפחתו של האברך התוקף מכתב, בו הם מודיעים כי הבן משתייך לפעילי 'יהדות התורה' ולא ל'בני תורה' כפי שנטען על ידי גורמי שונים מוקדם יותר. "אנו מבקשים מכל מי שבידו, לא להוציא את הדברים מהקשרם, משום כבודו של הגרא"יל" כתב אביו של האברך החשוד בתקיפה.