אאא

"לא צריך להיות 'פרום' יותר מבית יעקב", כך אמר בימים האחרונים מרן ראש הישיבה, הגאון רבי אהרון לייב שטיינמן למספר אברכים מירושלים.

הכל החל לפני מספר שבועות. מספר אברכים מירושלים, החליטו כי בתי הספר של "בית יעקב" לא מספיק מתאימים להם ולחינוך בנותיהם ברמתם הרוחנית, והחליטו על הקמת בית חינוך מיוחד, שייחשב לעידית של חינוך הילדים.

צוות ההנהלה והמורות נבחר בקפידה, רשימת התלמידות לשנת הלימודים הבאה נסגרה לאחר בדיקה קפדנית ומדוקדקת, והאברכים המארגנים כבר ראו בעיני רוחם את בית-הספר פועל והופך לגאוות הציבור החרדי.

לפני מספר שבועות נכנסו האברכים למעונו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן, והציגו בפניו את המתווה החדש של בית הספר, שמטרתו להעמיד בצל את "בית יעקב" המסורתי, בתקווה לקבלת ברכה.

הגראי"ל קיבל לידיו את הפרטים, והחל להתעניין מדוע לא קיבלו את הבנות שנרשמו לבית הספר החדש ב"בית יעקב" המקומי. האברכים מיהרו להגן על שמם והחלו להסביר לראש הישיבה כי אין המדובר בתלמידות שלא התקבלו ל"בית יעקב" כי אם בבנות ממשפחות טובות ומיוחדות, שחיפשו בית ספר שיהיה טוב יותר מ"בית יעקב", ולכן הוחלט על הקמת בית הספר חדש.

לתשובתו של הגראי"ל, לא ציפו האברכים: "יש לבטל זאת לאלתר", הורה ראש הישיבה. "בית יעקב זה בתי ספר מצויינים, לא צריך להיות 'פרום' יותר מבית יעקב".

בחזרה לבית-יעקב

ההוראה ניתנה, וניסיונותיהם של האברכים לדבר ולהסביר עלו בתוהו מול נחרצות ההוראה של ראש הישיבה, ובידם לא נותרה הברירה כי אם לבטל את כל התוכניות ולרוץ לאתר מקומות לימוד פנויים ב"בית יעקב" הוותיק.

השמועה אודות דבריו של ראש הישיבה, עשתה לה כנפיים ברחבי ירושלים, ואברכים שרשמו את בנותיהם לאחד מבתי הספר הללו שכבר פועלים בירושלים, ואינם שייכים ל"בית יעקב", מיהרו ובאו לביתו של הגראי"ל שטיינמן ושאלתם בפיהם: מה לעשות עם הבנות שכבר נרשמו לבית הספר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הגראי"ל שב על הוראתו כי "אין שום עניין להיות 'פרום' יותר מבית יעקב", והוסיף והורה להורים כי מי שנרשם לשנת הלימודים הבאה או שמעוניין להירשם שיבטל זאת וירשם ל"בית יעקב".

לאחר מספר ימים, הסביר ראש הישיבה את דבריו והוראתו לאחד מבני ביתו, ואמר: "בתי הספר של בית יעקב מצוינים לחינוך הילדים. יש מכלול גדול של סיבות ומשלל היבטים שונים, למה הקמת בית הספר הזה הוא מעשה לא ראוי ומדוע זה לא טוב".

"חשוב שההורים יבינו, כי ילד או ילדה, אשר גדלים במנותק מחבריהם, זה הרס לכל החיים. גם אם הילדים שומעים מההורים כי הם לומדים במקום 'מיוחד' ובמקום טוב יותר מהיכן שחבריהם לומדים, אותם זה לא מעניין", הסביר ראש הישיבה.

"הילדים מעוניינים ללמוד יחד עם חבריהם", המשיך מרן הגראי"ל שטיינמן להסביר, "כך שלמרות הסברי ההורים על איכות החינוך שהם מקבלים, התוצאה של כך היא חסכים ומשברים לכל החיים על-כך שלמדו במנותק מחבריהם, זה ממש מזיק ולכן חובה למנוע זאת".