אאא

קיצוני נטורי קרתא יורדים לשפל חדש: אם עד עתה היינו רגילים לראות את מחאותיהם של קיצוני נטורי קרתא הסיקריקים, מופנות  בעיקר כנגד גדולי הדור המזוהים עם המפלגות החרדיות הלוקחות חלק ב"כנסת המינים", הרי שהפעם הם עולים מדרגה,  ובוחרים למחות כנגד האדמו"רים המזוהים עם העדה החרדית.

אמש (חמישי), ערכו קבוצת פעילים קיצונים הפגנת מחאה מול מעונו של האדמו"ר מתולדות אהרון שהגיע להתארח בשכונה החרדית ויליאמסבורג שבניו יורק, לרגל שמחת נישואי נכדו. בהפגנה צעקו הסיקריקים זעקות 'גוועאלד' ונשאו שלטים וכרוזים כנגד החסידות בטענה כי היא אינה מתנגדת מספיק לציונות ולמפלגות החרדיות, ולעתים אף משתפת עימם פעולה.

המפגינים מחו על העובדה שנציגי החסידות שאינה מכירה באופן רשמי במדינת ישראל, נפגשו עם נציגי השלטונות הציוניים על מנת ולהסדיר את מעמד ההדלקה המסורתי של האדמו"ר בציונו של התנא האלוקי רשב״י במירון ביום ההילולא בל"ג בעומר.

"מדובר בחטא ועוון שלא יכופר". אמרו המפגינים. בנוסף, הם הביעו את מחאתם כנגד 'פריצות' לטענתם בשכונת מאה שערים בירושלים בימי חג הסוכות, וזאת בשל חגיגות שמחת בית השואבה המסורתיות של החסידות.

לאחר שעה קלה, התפזרו המפגינים שנתקלו בקולות זועמים של תושבי השכונה.

אחד התושבים אמר ל'כיכר השבת' כי "מדובר בקבוצה שולית והזויה שלא מקבלת על עצמה אף מנהיג רוחני. בהתחלה הם פגעו והשמיצו את הרב שטיינמן ועכשיו הם כבר עברו למחנה שלהם ומזלזלים ברבי מתולדות אהרון. אין להם גבולות הם חוצים את כל הקווים האדומים". הסביר התושב הזועם.

בתוך כך, בעקבות הפגיעה בכבודו של הרבי, הגיע בסוף השבוע כ"ק האדמו"ר מהר"י מסאטמר לביקור חיזוק מיוחד אצל האדמו"ר מתולדות אהרן, כשהוא משבח את עוז רוחם ועמידתם לצד מוסדות התורה והחסד בישראל.