אאא

בשעות הצהריים היום (שישי) נפגשו הורי הנערים החטופים, משפחות שאער, פרנקל ויפרח עם ראש הממשלה בנימין נתניהו לפגישה ארוכה בת שעתיים וחצי, במהלכה עודכנו על ההתפתחויות בחקירת החטיפה והעומדים מאחריה וכן אחר נסיונות החיפוש בעקבות הבנים.

ראש הממשלה הבטיח כי "מדינת ישראל ומערכת הביטחון עושים הכל על מנת למצוא את הנערים החטופים ולהשיב אותם לביתם. תגברנו את הכוחות בשטח, ואנחנו משקיעים מאמץ אדיר על מנת להגיע אל הבנים". "העם נותן לכם כוח ואתם מעניקים לו בחזרה", אמר נתניהו להורים.

בפגישה השתתפה גם רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו שחיזקה את הורי החטופים וסיפרה להם כי היא נרגשת מאוד מהמפגש עמם. "אני מבקשת להמשיך ולחזק את ידיכם ולחבק אתכם יחד עם כל עם ישראל. כל עם ישראל מחכה לחזרה של הבנים שלכם", אמרה הגברת נתניהו.

בת גלים שער אימו של גילעד אמרה לאחר הפגישה עם ראש הממשלה כי "הימים שעוברים עלינו מציבים בפנינו אתגרים לא קלים, אבל אנחנו עם חזק ועם שמנצח. מה שאני עושה בימים לא פשוטים אלה, זה מנסה לחשוב חיובי ולחשוב מחשבות טובות. זה נותן כוח להתחבר לערכים ולהתמקד בחוזקות. אני יודעת שעם ישראל מקבל על עצמו לעשות מעשים טובים וזה מחזק מאוד. הילדים יודעים שלא ננוח עד שנמצא אותם".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

ראש הממשלה עם משפחות החטופים  (צילום: לע
ראש הממשלה עם משפחות החטופים (צילום: לע"מ, ירון שרון ועדו ארז - YNET)
הגדלה

איריס יפרח, אמו של אייל, אמרה בשם כל ההורים: "אנחנו מודים על האירוח החם, על ההקשבה, על העידוד ועל התמיכה". הפגישה הייתה חשובה, הייתה מחזקת באמונה ותקווה שכוחות הביטחון יצליחו במשימתם ויחזרו בשלום הביתה. הלב שלנו נשבר מגעגועים. אנחנו מבקשים מכל עם ישראל, בעת הדלקת נרות שבת להוסיף אור, לייחד את מחשבותינו עם הילדים שלנו שבעזרת השם יחזרו הביתה ויוכלו להיות איתנו בשבת".

רחלי פרנקל, אמו של נפתלי, אמרה עם חזרתה לבית המשפחה בנוף איילון: "אנחנו מתקרבים לעוד שבת בלי אייל, גלעד ונפתלי וגם בלי כל כך הרבה חיילים שנמצאים עכשיו בשטח ולא יוצאים שבת. אני מבקשת ממי שיכול להמשיך ולהוסיף אור בבתים ולהתפלל".

על פי הדיווח באתר ווינט פרנקל אמרה עוד בעקבות הפגישה עם ראש הממשלה כי "הרגשנו מעורבות אישית והמון אמפתיה מצד ראש הממשלה ואשתו. קיבלנו סקירה מודיעינית וצבאית על כל מה שעושים כדי להביא את הנערים הביתה. הייתה פגישה מאוד טובה, בגובה העיניים, ראש הממשלה הקשיב לשאלות ששאלנו וגם להצעות שהעלינו".