אאא

בתום חקירה, שוחרר הערב האחראי על המקווה בבני ברק בו טבעה למוות במהלך יום הכיפורים ילדה בת 4. האחראי על המקום נחקר תחת אזהרה בחשד לרשלנות, וצפוי לשוב לחקירה נוספת בימים הקרובים. 

במקביל, הוחלט לסגור את המקווה בו אירע האסון במהלך יום הכיפורים למשך 30 יום. 

כזכור, בשעות הצהריים של יום כיפור, נכנסה שרה ספיבק ע"ה, בת ה-4, למקווה ברחוב נויפלד בקרית הרצוג בבני-ברק, לאחר ששערי המקום היו פתוחים וטבעה למוות.

הלווית הילדה נערכה לאחר חצות הלילה, מיד כששוחררה על-ידי המשטרה שויתרה על נתיחת הגופה והסתפקה בבדיקת סי.טי. ואם.אר.איי.

הבוקר, הורה מפקד מרחב דן של המשטרה, ניצב משנה שמעון לביא, לחקור את האחראי על המקווה כדי לבדוק מדוע שערי המקום היו פתוחים ללא השגחה.

יצוין כי דובר עיריית בני-ברק, אברהם טננבוים, אמר ל"יתד נאמן" כי דלתות המקווה בקרית הרצוג היו נעולות וכפי הנראה הן נפרצו במהלך יום הכיפורים. המשטרה, כך נראה, תבדוק גם את הגרסה הזו.

האסון הקשה התרחש בצהרי יום הכיפורים, עובר אורח שעבר בקוב הזועק על-ידי מספר ילדים שסיפרו לו כי ילדה נפלה לתוך המים. הוא מיהר להוציאה והזעיק את כוחות ההצלה.

פרמדיקים של מד"א וחובשים מתנדבים של "איחוד הצלה" שהוזעקו למקום העניקו לילדה טיפול ראשוני, ופינו אותה לבית החולים שניידר בפתח תקווה כשהיא ללא הכרה. מאוחר יותר, נקבע מותה של הילדה.

ניסים הסט חובש מתנדב באיחוד הצלה סיפר: "הילדה נכנסה למקווה שככה"נ נשאר פתוח מערב יום הכיפורים יחד עם אחיה והחליקה לבור. אחיה רץ החוצה והזעיק עובר אורח שחילץ אותה מהמים והזעיק את כוחות ההצלה. במשך שעה ארוכה ביצענו בה פעולות החייאה והיא פונתה לביה"ח במצב אנוש שם למרבה הצער נקבע מותה".