אאא

פרסום ראשון: הראשון לציון הגאון רבי שלמה משה עמאר הגיש הבוקר (שני) את מועמדותו לתפקיד רבה הראשי הספרדי של ירושלים, בבחירות שצפויות להיערך בשבועות הקרובים, במידה ובג"ץ לא יידחה את הבחירות.

במשך חודשים ארוכים התלבטת הרב עמאר יחד עם מקורביו האם להתמודד לתפקיד, כאשר הרב ומקורביו טרחו להכחיש בכל דרך אפשרית כי הרב יתמודד לתפקיד, עד הבוקר, כאשר הרב עמאר הגיש את מועמדותו לתפקיד.

סגן שר הדתות אלי בן דהן הגיע לביתו של הרב עמאר שם קיבל מידיו את טופס ההתמודדות לתפקיד.

הגוף הבוחר שהורכב בירושלים מעניק יתרון מובהק לרב עמאר שזוכה לתמיכת השר לשירותי דת נפתלי בנט וראש עיריית ירושלים ניר ברקת - השניים ששולטים בפועל ברוב הגוף הבוחר ותמיכה שלהם היא קריטית לכל מועמד.

עד כה הגישו את מועמדותם לתפקיד הרב מרדכי טולדנו, חתנו של מרן הגר"ע יוסף זצ"ל, וח"כ לשעבר מטעם ש"ס, חיים אמסלם.

השאלה הגדולה שנשארה כעת היא האם ש"ס תתמוך בגר"ש עאמר לתפקיד ובכך יהיה שלום קר בין ש"ס לרב, לאחר הקרע שנוצר בעקבות כך שיצא נגד מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל בבחירות לרבנות הראשית, או שמא חבר מועצת חכמי התורה הגאון רבי דוד יוסף יתמודד לתפקיד מטעת ש"ס כפי הבטחת אביו זצ"ל שהוא יהיה המועמד, כאשר לכאורה סיכוייו לזכות בבחירות חלשים בשל התמיכה של בנט וברקת ברב עמאר.

יצוין כי בש"ס תמיד היו קולות בעד תמיכה במועמדותו של הרב עמאר לרבה של ירושלים, כדי לקבור את החלום של היו"ר לשעבר אלי ישי להקים מפלגה מתחרה לש"ס בהנהגת הרב עמאר, וזאת בשל החוק האוסר על רב עיר להתערב בפוליטיקה.

מלשכתו של הרב עמאר נמסר בתגובה כי "הרב רואה חובה קדושה בהרמת קרנה של הרבנות בעיר הקודש והמקדש, לאחר שנים ארוכות בה לא כיהנו רבנים ראשיים, ומתוך תחושת אחריות כבדה החליט לקבל על עצמו את המשימה, להמשיך ולפעול ביתר שאת לקירוב לבבות ולהפצת תורה בדרכי נועם לכל יהודי על פי מסורת ישראל המסורה לנו מדורי דורות".

דרעי: "אני מכבד את הרב עמאר, אין מחלוקת"

"הרב יפעל בכל כוחו להגברת האחדות והשלום בין כל החוגים והצבורים בירושלים, ובאיחוד השורות ביהדות הספרדית הנאמנה", אומרים בלשכה.

יצוין כי לפני למעלה משנה כאשר שמו של הגר"ש עמאר בהקשר לתפקיד רבה של ירושלים נחשף לראשונה ב"כיכר השבת", הרב הוציא מכתב הכחשה בו כתב בין היתר: "עתה, הליצנים נראו בארץ, ודרכיהם מגוונות הן, ויש שמפיצים את עניין הרבנות של ירושלים".

"הנני להודיע בשער בת רבים שאין דעתי על זה כלל, וכבר ייעדה מרן שליט"א לבנו הגר"י יוסף שליט"א, ואני תומך ותמכתי בזה בלב שלם, ולא עולה על לבי עניין זה אפילו במחשבה, וכבר דחיתי פניות חשובות מאד בעניין", כתב הרב עמאר.

בסיום המכתב כתב הגר"ש עמאר: "כל מגמתי ללמוד תורה וללמדה בשיעורים ודרשות בארץ הקודש ובכל אתר ואתר, ולהשיב להמשיך לשואלים דבר ה' זו הלכה, סדורה וערוכה".