אאא

מרן ראש הישיבה, הגראי"ל שטיינמן, הורה באחרונה לתלמידי ישיבת "אורחות התורה" להימנע מהשמעת ניגוני זמרים אשר פועלים בניגוד להוראת גדולי ישראל.

לפי הדיווח בעיתון "קול העיר" שהובא באתר "שופר", מדובר ברמקולים המותקנים בישיבה ברח´ שלמה המלך בבני ברק, המבשרים מידי שבוע את כניסתה של השבת בנגינות זמירות שבת, כפי המוקבל במקומות רבים בארץ.

"קבוצת אברכים סיפרו למרן ראש הישבה, כי פעמים השירים שנשמעים בישיבה הינם משירים של זמרים שאינם מצייתים לגדולי התורה", מדווח כתב העיתון.

הגראי"ל הקשיב והורה למסור לאחראי על הניגונים, כי את השבת יש לקבל בניגוני קודש, ולא בניגונים שאינם לרוח התורה.

´´כוחו של ניגון הוא גדול ולא יאה לקבל את השבת בשירי הזמרים הללו´´, הסביר מרן ראש הישיבה.

לפני כחודשיים פורסם מכתב חריף, עליו חתומים גדולי ישראל, שקרא להחרים זמרים חרדים המופיעים במעורב.

וכך נכתב במכתב: "שמענו ותחרד נפשנו על הפרצה הנוראה במחננו של ´ערבי שירה´ ו´קונצרטים´ בהם מופיעים זמרים לשיר בפני אנשים ונשים בתערובת רח"ל ואפילו שלא בתערובת וכבר אסרו כל גדולי ישראל באיסור גמור את ערבי השירה אפילו בנפרד", נכתב במכתב המכונה "פסק הלכה.

"הופעות מעין אלו אסורים באיסור חמור בין בארץ ובין בחוץ לארץ. האיסור חל הן על המארגנים, והן על המשתתפים - גדולים וקטנים, אנשים ונשים, וכל שכן האיסור על הזמרים, שהם מחטיאי הרבים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"אין לשיר את שירי הזמרים"

המכתב מזהיר את עורכי העיתונים החרדיים: "אסור לעיתונים וכיוצא בזה לתת יד ולפרסום הופעות אלו".

עוד נכתב: "הזמרים המופיעים במקומות אלה, אין להזמינם לכבדם לשיר בשום אירוע, וכן אין לפרסם אירוע שהזמרים משתתפים בו, כולל תפילות ואירועים כשרים בכדי שלא לחזק את ידי עוברי עבירה".

בשורה תחתית של המכתב, נכתב כי "אין לשיר את שירי הזמרים הללו אפילו בחתונות ובשמחות של מצווה וכיוצא בזה".

מתחת למכתב צויין כי "ה´פסק הלכה´ נכתב על-ידי מרן הגר"ש וואזנר שליט"א ושהיה למראה עיני גדולי הדור בעת חתימתם".