אאא

חטיפת תלמידי הישיבה: המקובל רבי יעקב עדס פונה במהלך סוף השבוע לבית החולים "שערי צדק" בירושלים לאחר שהתמוטט ברחבת הכותל המערבי. במהלך השבוע שעבר, קיים הרב עדס צומות לשלום שלושת תלמידי הישיבה החטופים.

במהלך יום שישי האחרון, סבל הרב עדס מהתייבשות, מקורביו ששהו יחד עמו העניקו לו טיפול והחליטו לאחר התייעצות שקיימו לא לפנותו לבית חולים. לקראת כניסת שבת, גברו כאביו של הרב המקובל, ומקורבו החליט לפנות אותו מישיבת המקובלים "השלום" בה הוא מתגורר לבית החולים "שערי צדק" בבירה. 

 (צילום: מאיר אלפסי)
הרב עדס בעצרת למען החטופים בנוף איילון, ביום חמישי (צילום: כיכר השבת)
הגדלה

ל"כיכר השבת" נודע, כי לאחר שפונה, התמוטט הרב בליל שבת בתוככי בית החולים במהלך תפילת ערבית בבית הכנסת. יצוין כי מצבו של הרב שאושפז ב"שערי צדק" מוגדר טוב ויציב. איש ההצלה יוסי רפאלי שטיפל ברב אמר ל"כיכר השבת": "בליל שבת הרב עלה רגלית לקומה 8 לבית הכנסת והתחיל בתפילות, תוך כדי קבלת שבת בבכיות הרב התמוטט שוב". 

מקורבו, איש העסקים אלי מזרחי אמר הלילה (מוצ"ש) בשיחה עם "כיכר השבת": "עם צאת השבת הזעקנו את העסקן הרפואי בני פישר, שהמליץ על טיפול רפואי ועל שחרורו של הרב עוד הלילה". 

החיפושים אחר החטופים התמקדו בבורות מים

עם תחילת השבוע השני לחטיפת שלושת תלמידי הישיבה, הודיעו הכוחות הפועלים באזור החיפושים על התמקדות בבורות מים ומערות באזור חברון. בנוסף, לאזור החיפושים הוקפצה גם היחידה לחילוצים מיוחדים של שירותי הכבאות במחוז ש"י. עד עתה, לאחר שבוע של חיפושים, לא אותר מידע משמעותי המקרב את הכוחות אל המקום בו מוחזקים הנערים החטופים.

החיפושים בבורות המים (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז יו"ש)

גורם צבאי בכיר סיפר בסוף השבוע כי "כל מעיין, בריכה ומאגר מים נשאבים למרות הנחת העבודה שהחטופים עדיין בחיים. כל בור וכל מסתור נבדק. החיילים צועדים בשטח טעון וקשה, עולים על גגות בתים ומחפשים מאחורי כל שיח. המושג 'להפוך כל אבן' אינו מטבע לשון פה".