אאא

לקיים בנו חכמי לישראל: נשיא מועצת חכמי התורה, מרן פוסק הדור הגאון רבי עובדיה יוסף, בן ה-93, הובהל אמש (ראשון) לפני חצות הלילה לבית החולים 'הדסה עין כרם', וזאת בפעם השלישית בשבוע האחרון.

הרב סובל בחודשים האחרונים מכאבים עזים בגופו, מאז מעד בביתו כאשר גם הניתוח שעבר בהרדמה מלאה, לא סייע לשיפור בכאבים.

אמש, הוזעק רופאו האישי של הרב, פרופ' יוחנן שטסמן אל הבית ברחוב הקבלן 45 בשכונת הר נוף בירושלים, ולאחר שהוברר כי המצב מידרדר, וזאת בשל לחץ הדם הנמוך של הרב, הוחלט להזעיק ניידת טיפול נמרץ שהבהילה את הרב לבית החולים.

הרופאים המטפלים ברב בבית החולים 'הדסה עין כרם', הוזעקו לטפל ברב והחליטו לאשפזו. הרב הועבר לאשפוז ביחידה לטיפול נמרץ פנימי בבית החולים, שם הוא מטופל מאז אמש בטיפול אנטיביוטי תוך ורידי לאחר שהתברר כי הרב סובל מזיהום.

יצוין כי מזה מספר ימים שהרב טפול באופן אנטיביוטי כדי להקל את כאביו, אך הדבר לא הועיל והכאבים הלכו והחריפו ואף נוצר זיהום בגופו של הרב שהצריך טיפול מיידי.

מבית החולים נמסר הבוקר כי "הרב מקבל טיפול אנטיביוטי תוך ורידי לטיפול בזיהום בו לקה. הרב בהכרה מלאה, אינו מונשם וכל המדדים תקינים".

עוד נמסר כי במהלך היום הרב עובדיה יעבור עוד מספר בדיקות נחוצות כדי לאמוד את מצבו הבריאותי המדוייק.

בני משפחתו של הרב מבקשים בכל לשון מהציבור להעציק בתפילה ובתחנונים לרפואתו השלימה של מרן פוסק הדור הגאון רבי עובדיה יוסף.

עם היוודע דבר אשפוזו של הרב, לאחר חצות הלילה, נערכה אמש עצרת תפילה בכותל המערבי בהשתתפות המונים, וכן בהשתתפות הראשון לציון הרב שלמה משה עמאר, שנזעקו להתפלל ולקרוע שערי שמים לרפואת פוסק הדור.

אמש, עודכן מרן ראש הישיבה הדאון רבי אהרון לייב שטיינמן על-ידי מקורביו כי הגר,ע יוסף אושפז. ראש הישיבה מיהר לסגור את ספרי הלימוד, פתח ספר תהילים והחל להתפלל לרפואת הרב עובדיה, כשהוא מורה גם למקורביו ולציבור הרחב לזעוק ולהתפלל לרפואת הגר"ע יוסף.

 (צילום: פלאש 90)
הרב שלמה עמאר בתפילה בכותל, הלילה (צילום: פלאש 90)

מועצת חכמי התורה של ש"ס יצאה בקריאה לציבור הרחב בארץ ובתפוצות להעתיר בתפילות ולקרוע שערי שמים לרפואתו של מרן נשיא מועצת חכמי התורה הגאון רבי עובדיה יוסף שליט"א. והן אל כביר לא ימאס תפילת רבים. 

כזכור, אתמול בשעות הבוקר, עבר הרב עובדיה סדרת בדיקות בבית החולים 'הדסה עין כרם' בירושלים, ובסיומן שוחרר לביתו, כפי שתוכנן בתחילה.

בסוף השבוע שעבר, לאחר אשפוז במשך מספר ימים, החליטו רופאיו של הגר"ע יוסף לשחררו לביתו בשל השיפור במצבו הבריאותי, אולם הוחלט כי הרב ישוב להמשך הבדיקות בתחילת השבוע.

הגר"ע עבר במהלך היום בדיקות שנועדו בכדי לגלות מה מקור הכאבים מהם הוא סובל בשבועות האחרונים, כאבים שהלכו וגברו במהלך התקופה האחרונה. 

הציבור נקרא להרבות בתפילה עבור מרן הרב עובדיה יוסף בן גורג'יה לרפואה שלימה בתוך שאר חולי ישראל.