הגר"ש אוירבך  (צילום: נתי שוחט / פלאש 90)
אאא

אינתיפאדה בירושלים • הטבח בבית הכנסת: הגאון רבי שמואל אוירבך ספד הצהריים (שלישי) לגאון רבי משה טברסקי, ראש כולל "תורת משה" הי"ד, שנרצח בטבח המזעזע בבית הכנסת "קהילת בני תורה" בשכונת הר נוף בירושלים בעת תפילת שחרית.

"יצאה נשמתו בקדושה באמצע תפילתו, תפילתו של צדיק, כשהוא עטור בתפיליו לראשו - פאר לראשו. על מה עשה ה' לנו" זעק הגר"ש אוירבך.

"וכל בית ישראל יבכו את השריפה אשר שרף השם, ידוע מה שכתב הרמב"ם שכל מי שיותר קרוב להשם ויותר מתנהג וחי על פי ה', יש לו יותר השגחה פרטית". 

הגר"ש אוירבך המשיך בדבריו על הנרצח הי"ד: "אחד שהיה כל כך קרוב לה׳ בחייו הקדושים ויצאה נשמתו בקדושה ובטהרה, הלך למנוחות ואותנו עזב לאנחות, ה׳ ירחם, הרי שצריכים להתעורר ולהתעורר. הוא נלקח כקרבן עולה, אין קרבן מכפר אלא בתשובה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"שהקב"ה יעורר אותנו לתשובה שלימה, שיהיה כפרה על כלל ישראל, ושיקרב את הגאולה. ומחה ה׳ דמעה מעל כל פנים ונאמר אמן" סיים הגר"ש את נאומו הנרגש.

המנוח הי"ד, נולד לפני 59 שנים בארה"ב לאביו הרב יצחק טברסקי. כבר בצעירותו נודע בשקידתו העצומה ובמידותיו התרומיות ושמו יצא כמי שנועד לגדולות. כשהגיע לפרקו, נישא לבת הגאון רבי אבא ברמן, ראש ישיבת עיון התלמוד. בכל שנותיו מאז נישואיו עסק בהרבצת תורה לתמידים בעיון ובבקיאות כאשר כושר הסברתו נודע למרחקים ורבים באו להתבשם משיעוריו העמוקים.

כפי שנהג לעשות בכל השנים האחרונות, גם הבוקר ירד הרב טברסקי המתגורר בבניין סמוך לבית הכנסת בשכונת הר נוף לתפילה במניין הקבוע, אולם כדורי המרצחים ימ"ש השיגו אותו והוא השיב את נשמתו לבוראה.  הוא הותיר אחריו את רעייתו הרבנית מרים טברסקי וחמשת ילדיו.