אאא

ההכרעה נפלה: מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן, קיבל הערב (רביעי) את ההכרעה בסוגיית חופשת בין הזמנים של תלמידי הישיבות, וקבע כי לעת עתה ההחלטה הינה על הארכת הזמן בישיבות עד אחרי שבת נחמו, וזאת בשל המצב הקשה בארץ.  לגבי המשך החופשה יוחלט מחדש בהתאם למצב.

אל ביתו של מרן הגראי"ל שטיינמן הגיעו בשעה האחרונה ראשי ישיבות חברון, גבעת מרדכי, אור ישראל סלבודקה ובית מתתיהו, שנועצו במרן הגראי"ל שהכריע בסוגיה. לדברי המקורבים, ההוראה הינה לתלמידי הישיבות הגדולות וכן לתלמידי הכוללים. 

לדברי המקורבים, ההוראה הינה לתלמידי הישיבות הגדולות וכן לתלמידי הכוללים. לגבי ההמשך, אומרים המקורבים כי יתקיים דיון נוסף בו יוחלט האם ביום שישי הבא יצאו בני הישיבות והאברכים לחופשת בין הזמנים רגילה (אך מקוצרת) או שיינתנו הנחיות מיוחדות לגבי אותה תקופה.

כזכור, הבוקר פרסמה מועצת גדולי התורה של תנועת אגודת ישראל ביומונים "המודיע" ו"המבשר" קריאת קודש בה קראו גדולי האדמו"רים לביטולו המוחלט של בין הזמנים. 

 (צילום: פלאש 90)
הגראי"ל עם ראשי הישיבות, הערב (צילום: כיכר השבת)
הגדלה

"נוכח המצב הננו קוראים לתלמידי הישיבות הקדושות להישאר כולם בהיכלי הישיבות, 'בוא בחדריך', גם בימי בין הזמנים, הנועדים עם סיומו של זמן הקיץ – וכל ישיבה תקיים סדריה בהיכלה, מקום בו התייגעו הבחורים עד כה בלימודם – כאשר תקבע ההנהלה הרוחנית" נקבע בנוסח המועצת החסידית.

בהתאם לכך, בוטלו חופשות בין הזמנים של תלמידי הישיבות בכל הישיבות של החסידויות הגדולות כדוגמת גור, בעלזא, ויז'ניץ צאנז ועוד.