אאא

ארגון הטרור חמאס תכנן פיגוע כנגד שר החוץ אביגדור ליברמן. כך הותר הערב (חמישי) לפרסום. שירות הביטחון הכללי מסר הודעה לפיה, "בפעילות של שב"כ, צה"ל ומשטרת ישראל נחשפה בשבועות האחרונים חוליה צבאית של חמאס, שחבריה תכננו פיגוע נגד ליברמן".

על פי ההודעה, "לצורך זה הם פעלו לרכישת RPG כדי לפגוע ברכב שבו נוסע השר. העצורים הם תושבי האזור הכפרי של בית לחם".

מהחקירה עולה כי בראש החוליה עמד אבראהים סלים מחמוד זיר, בן 37, פעיל חמאס בכיר מהכפר חרמלה שליד בית לחם. הוא ריצה בעבר תקופות מאסר בגין פעילות צבאית וארגונית בחמאס. במהלך מבצע "צוק איתן" הוא גיבש תכנית לפיגוע נגד שיירת שר החוץ, מתוך כוונה להעביר מסר למדינת ישראל ולהביא להפסקת המלחמה בעזה. 

על פי השב"כ, לצורך ההתנקשות גייס זיר את אחיו, זיאד סלים מחמוד זיר, בן 35, ואת עדנאן אמין מחמוד סביח, פעיל חמאס בן 31, שניהם תושבי חרמלה ואסירים לשעבר. בחקירתם הודו השניים כי גויסו לחוליה, והסכימו לסייע בהתנקשות נגד אישיות ישראלית בכירה.

בנוסף, פנה ראש החוליה ליוסף איברהים יוסף אלשייח, בן 50, תושב מראח רבאח שבאזור בית לחם, פעיל חמאס המוכר בעברו הצבאי ובסיוע שנתן בעבר לראש החמאס הצבאי בבית לחם, עלי עלאן, בתקופה שהיה מבוקש. ראש החוליה ביקש מיוסף לסייע לו להשיג טיל RPG.

"במסגרת החקירה עלה כי חברי החוליה אספו מודיעין מקדים על שיירת השר" נמסר בהודעת השב"כ. בימים האחרונים הוגשו לבית המשפט הצבאי ביהודה כתבי אישום נגד המעורבים בעבירות של קשירת קשר לגרימת מוות בכוונה וקשירת קשר לסחר באמל"ח.

"יצוין, כי בעקבות החקירות של חברי החוליה נחשפה פעילות טרור נוספת ונפרדת, אשר הצביעה על כוונות של פעילי חמאס צבאיים, לבצע פיגוע ירי ודריסה נגד מתיישבים וכוחות צבא באזור גוש עציון. גם כוונה זו סוכלה לאור מעצר חברי החולייה" נמסר מהשב"כ.

לדברי אנשי השב"כ, "כוונות פיגוע אלה מצטרפות למגמת עליה מדאיגה בפעילות חמאס לשיקום תשתיותיה ביהודה ושומרון מאז חטיפת הנערים בגוש עציון. כמו כן התנועה ממשיכה להסית באתריה הרשמיים וללבות את האלימות בירושלים וסביבתה".

אין ספק כי מדובר בעליית מדרגה משמעותית בניסיונות הפיגועים האחרונים של פלסטינים כנגד ישראלים. אם עד עתה היה מדובר על אנשים בודדים שמחליטים ברגע לצאת ולהרוג יהודים, כעת מדובר על התארגנות של ממש שמנסה לפגוע באישיות ישראלית בכירה.