אאא

כוחה של הרשת: חבריו ומכריו של החייל הבודד סמ"ר ניסים שון כרמלי הי"ד, שנהרג בפעילות צבאית ברצועת עזה, הגיעו אמש (שני) למסע הלווייתו בחיפה, ושפשפו עיניהם בתדהמה. עשרות אלפי בני אדם הגיעו להשתתף, זאת לאחר קריאות שנפוצו ברשתות החברתיות.

לפי המשטרה, יותר מעשרים אלף בני אדם השתתפו בהלוויה שנערכה בבית העלמין הצבאי בשכונת נווה דוד בחיפה. "תשמע, זה ממש לא מה שחשבנו", אומר, דורי, חברו של ההרוג. "למרות הקריאה בפייסבוק, ולמרות שמכבי חיפה הוציאו הודעה מסודרת, חשבתי שיגיעו כמה עשרות בודדות".

"כשראיתי פתאום שעוד ועוד מגיעים, זה הפתיע אותי. אמרתי לחברים שלי, תגידו, זה חלום נוסף? לא מספיק אנחנו חושבים שזה שהוא לא איתנו זה בגדר חלום, אז אלפים מגיעים? צריך פשוט להצדיע לעם היקר שלנו שבשעת צרה יודע להתאחד וחבל שזה רק בשעת צרה", הוסיף דורי.

 (צילומים: ג'ורג' גינסברג ועוז מועלם - ynet)
ניסים שון כרמלי הי"ד

על חברו, אמר דורי: "הוא היה חייל בודד שהקריב את עצמו למען המדינה שלנו. הוא תמיד החדיר בנו מוטיבציה שאפשר לעשות עוד למען המדינה. אני מכיר אותו מהעיר רעננה, וגם כאן הוא היה נחשב לאחד שאפשר להתייעץ איתו על הכול".

דורי הוסיף תקווה משותפת כי "אנחנו מקוום בעזרת השם שהם יהיו ההורגים האחרונים במבצע הזה והשם יאמר די לצרות. אין לנו כוח עוד להרוגים נוספים. אנחנו רוצים שהשקט ישוב למדינה".