אאא

תעלומת ההיעלמות: החיפושים אחר אהרון סופר, תלמיד ישיבה בן 23 מירושלים, שנעדר מאז צהרי יום שישי האחרון אז נראה ביער ירושלים, מתחדשים הבוקר (שלישי) כשהחשש לחייו גובר.

לאחר הערכת מצב שנערכה הוחלט כי החיפושים יתמקדו בשני מקומות - בירידה מפי גלילות בשכונת גבעת שאול ואחרי צומת עין כרם לכיוון הקסטל שם שוכן בית ספר חקלאי.

בנצי אוירינג, מפקד זק"א במחוז ירושלים, אומר ל"כיכר השבת" כי "החיפושים מתנהלים כעת ביער ירושלים ביציאה משכונת הר-נוף. החיפושים הועברו לשם כי אנחנו רוצים לסרוק את כל השטח. אין לנו אף מידע לגביו".

"אנחנו מחלקים לגזרות, למשל בשני צדי הכביש. מדובר בעשר קבוצות. הם יוצאים לחפש כשאין קצה חוט ושיש חשש כבד לחייו", הוסיף אוירינג.

מאיר אקר, קמב"ץ זק"א, אמר ל"כיכר השבת" כי "מדובר במקומות שעדיין לא סרקו ומקומות שקרובים למקום שהוא נעדר בו וייתכן שהוא הלך רגלית לשם וחלילה קרה לו שם משהו. אנחנו רוצים לדעת שאנחנו עשינו מבחינתנו את המקסימום שאפשר".

"כרגע אי אפשר לדעת. אחרי כמה שעות חיפושים תתקיים הערכת מצב ואז כוחות הביטחון יחליטו מה לעשות הלאה. אנחנו עובדים כל הזמן לפי מידע מודיעיני. השב"כ מעורב כאן והם בודקים כל מה שאפשר", הוא מוסיף.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אהרון סופר טייל ביום שישי האחרון ביער ירושלים עם חברו, אך כשהגיעו למקום מדרון, חברו סירב לרדת יחד אתו והודיע לו כי יפגוש אותו בצד השני.

השניים נפרדו ומאז נעלמו עקבותיו של סופר. חברו, חשב תחילה כי הוא פנה לישיבה ומשלא מצא אותו שם, הודיע על היעלמותו ומאז ערב שבת מתנהלים אחריו חיפושים בסיוע מאות מתנדבים וגורמי הביטחון. 

תיאורו על פי המשטרה: מבנה גוף צנום, גובהו 1.75 מ׳, זקן ג'ינג'י קצוץ, מרכיב משקפיים. לובש מכנסיים שחורים, חולצה לבנה וכיפה שחורה.

במשטרה מבקשים מכל היודע דבר על מקום המצאו או יכול לסייע באיתורו, להתקשר למשטרת ירושלים בטלפון 02-5391520, או למוקדי 100 בתחנות המשטרה ברחבי הארץ.