אאא

דרמה בבית החולים: בדקות האחרונות הידרדר מצבו הבריאותי של פוסק הדור מרן הגאון רבי יוסף שלום בן חיה מושא אלישיב בצורה מדאיגה, הרופאים הוזעקו לחדרו ומיהרו להשיב לרב את ההנשמה.

בשעות הבוקר, נשמו כולם לקווחה כאשר נודע כי חלקו הראשון של הטיפול הקריטי שעבר פוסק הדור הסתיים בהצלחה. הרב אלישיב עצמו הגיב לסובבים אותו ופקח לראשונה את עיניו. ההנשמה הוסרה כליל מהרב והוא נעזר רק בסיוע נשימתי.

הרופאים הדגישו כל העת כי המצב קריטי ושברירי, ובני המשפחה שבו והבהירו כי עדיין זקוקים להרבה רחמי שמים ותפילות. הרופאים הוסיפו כי 48 השעות הקרובות יהיו קריטיות לבדיקת תפקוד הלב, ועדיין קיים חשש שיש צורך בפיום הקנה בכדי לסייע לרב להמשיך לנשום.

אלא שבדקות האחרונות אירעה הידרדרות משמעותית במצבו הבריאותי, חלק מהמדדים קרסו והרופאים הוזעקו לחדרו בקומה העשירית במחלקת טיפול נמרץ קרדיולוגית בבית החולים "שערי צדק".

ההידרדרות החלה בשל בעיות בלב, שהשפיעו על תפקוד חלק מהמערכות בגוף, וזאת לאחר הניסיון שנעשה בבוקר לתת לרב לנשום בכוחות עצמו. הרב לא הצליח לשרוד ללא הנשמה, המדדים קרסו והמצב הפך לקריטי.

הרופאים שהועזקו לחדרו של הרב, החזירו לו את ההנשמה, במהלך מסוכן אך קריטי למצבו של הרב. כעת, הרב מונשם באופן מלא, והרופאים מקווים לראות שיפור במדדים והתייצבות בשאר מערכות הגוף.

מביתו של הרב אלישיב נמסר כי לדברי הרב בני פישר, יו"ר "מגן לחולה", שיצא מחדרו של הגרי"ש בבית החולים, המצב חזר לקדמותו. הרב נמצא בהנשמה כפי שהיה עד הבוקר, אין קריסת מערכות. המצב קשה אך יציב וחייבים להמשיך בתפילות.

דוברת בית החולים "שערי צדק", שוהם רוביו, מסרה לכלי התקשורת כי "מצבו של הרב אלישיב קשה אך יציב, אין שינוי. היה ניסיון, לגמול את הרב ממכונת ההנשמה, דבר שלא צלח, ולכן הרב חובר שוב למכונת ההנשמה".

הציבור נקרא להעתיר בתפילה ובתחנונים עבור מורנו הגאון רבי יוסף שלום בן חיה מושא לרפואה שלימה בתוך שאר חולי ישראל.