אאא

נס מפעים של חזרה לחיים של יולדת שמצבה הרפואי הסתבך במהלך הלידה ואיבדה את הכרתה, מתפרסם הבוקר (שלישי) בעיתון "ידיעות אחרונות".

מרים ובעלה הגיעו לפני חודש לבית החולים איכילוב בתל אביב תוך התרגשות גדולה בדרך ללידת בנם הבכור אולם עד מהרה התברר כי היום שהיה אמור להיות המשמח ביותר בחייהם הפך לאחד הימים הקשים ביותר. מרים שנכנסה לחדר הלידה לקתה בתסחיף מי שפיר, התמוטטה, עברה מספר החייאות ואושפזה במשך חודש.

הזוג הגיע לבית החולים ליולדות בליל שבת. "היא התרגשה לפגוש את הילד שהיא מחכה לו כבר מגיל 12", סיפר הבעל לכתב העיתון.

הבעל תיאר את הרגעים הקשים וסיפר: "היא פתאום איבדה את ההכרה. זו הייתה אחת מהתמונות הכי זוועתיות שראיתי בחיים שלי. העיניים שלה התגלגלו, המבט היה לצד וכל הגוף התקשה. הרגשתי כאילו פגע בי ברק. יצאתי החוצה וצרחתי לרופא, המיילדת קראה למרדים".

לדבריו קרו באירוע ניסים רבים. "זה קרה ביום שבת, בדיוק בשעת החלפת המשמרת, כך שהיו הרבה רופאים במקום. בנוסף, החדר שלה היה בדיוק מול המטבח ובמקרה ישבו שם כמה רופאים שסיימו ניתוח, והם זינקו פנימה מיד", מספר הבעל ל"ידיעות אחרונות".

מרים הוכנסה בבהילות לחדר הניתוח, כאשר תוך כדי ביצוע ההחייאה והמאבק על חייה, הצוות יילד בניתוח את בנה, שאושפז במהירות בטיפול נמרץ יילודים כשהוא מונשם. בשלב זה של הניתוח הקשה נאלץ הצוות הרפואי לבצע בה החייאה שלוש פעמים.

"ירדתי לבית הכנסת, פתחתי את היכל ארון הקודש, בכיתי, התפללתי והתחננתי לקב"ה שיציל אותה", מספר הבעל בהתרגשות

בימים שלאחר הניתוח המשיך מצבה של מרים להיות קשה והיא סבלה מבעיות רפואיות רבות כאשר בני המשפחה מתפללים לרפואתה.

לפני ברית המילה קיוו במשפחה שמרים תתעורר אולם הדבר לא התאפשר. "רציתי להתייעץ אתה לגבי השם, ובהתייעצות עם הרב חיים קנייבסקי קראנו לו נתן, כי הקב"ה נתן לי אותה ואותו. הוא עשה איתנו חסד ענק", מספר הבעל.

 (צילום ארכיון: מתתיהו גולדברג)
(צילום אילוסטרציה: פלאש 90)

לדברי מקורבים למשפחה ששוחחו עם "כיכר השבת" הבוקר, מרן הגר"ח קנייבסקי עודד את הבעל במשך כל החודש והבטיח לו שרעייתו תחלים ו"תצא מזה".

המשפחה קיימה תפילות והרצאות תורניות לרפואתה ותמיד מרן הגר"ח אמר כי אם אנשים יתחזקו מהסיפור הקשה ברוחניות הרי שהכל ייצא לטובה ובעזרת השם היא תבריא מהר.

לפני ימים ספורים אירע הנס הגדול, מרים פקחה את עיניה, התעוררה והחלה לשוב לאיתנה. בבית החולים מציינים שתשעים אחוז מהיולדות שסובלות מתסחיף מי שפיר נפטרות, ו- 75 אחוז מאלו השורדות סובלות מפגיעה מוחית, כך שהמקרה של מרים הוא נס חריג במיוחד.

"במקרה של מרים ובעלה דבר לא נפגע", מציינים הרופאים בהתפעלות.

"ההתאוששות שלה הייתה מדהימה. היא עברה את כל הסיבוכים האפשריים ופשוט קמה לתחייה. זו הפעם הראשונה שראיתי כזה דבר", אומר ד"ר מסלוביץ'. תסחיף מי שפיר הוא אירוע נדיר בלידה שנגרם אחת לכמה עשרות אלפי לידות. "לא ניתן לנבא ולמנוע את התסחיף, ובמקרים רבים גם לא לטפל", הוא מבהיר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"הכל נשכח ממני. קיבלתי את החיים במתנה, לא הרבה בנות ניצלות במצבים כאלה", מספרת מרים, שכעת תיאלץ להתמודד עם השיקום.

בשיחה עם "כיכר השבת", אומרת מרים: "אני לא זוכרת כלום. אני מודה לכל מי שהתפלל ולקח את המקרה שלי אישית וקיבלו על עצמם להתחזק ברוחניות, וכל הנשים הצדקניות שקיבלו על עצמם להפריש חלה בערב שבת".

"אני מתרגשת מאוד, אני מקווה שכולם ימשיכו ואני מודה לה' ולכולם על התפילות", מוסיפה מרים.

"קיבלנו ברכות מכל הרבנים הגדולים, הגראי"ל שטיינמן, הגר"ח קנייבסקי, הרב יורם אברג'יל, הרב אליעזר ברלנד. הרב שטיינמן אמר: היא תחיה", מספרת מרים בהתרגשות.

המשפחה מבקשת להמשיך ולהתפלל לבריאותה השלימה של  מרים בת רבקה ולהחלמתה המליאה.