אאא

במרכז רמלה הסתובבו אתמול (שלישי) שתי בחורות בעל חזות דתית וחילקו עלונים וחמור מיסיונרי לעוברים והשבים, דתיים ושאינם. פעילי ארגון "יד לאחים" הפועל נגד המיסיון הוזעקו למקום בכדי להזהיר את האנשים כי אלו פעילות מיסיונריות.

יענקי וולקן, רכז פעילות השטח בארגון "יד לאחים" סיפר ל"כיכר השבת" על שאירע: "אתמול ראינו שתי נשים מהכת המיסיונרית, הם פועלים באופן שיטתי הם יוצאים כל פעם בזוגות ובעיקר מחפשים אנשים עם מצוקה, זקנים וחולים או עולים חדשים. כמובן שהם מסתירים את העובדה שהם חברים בכת נוצרית, הם מגיעים לבתים ושם הם לומדים איתו ואחר כך לוקחים אותו לקבוצה שלהם".

רכז הפעילים נגד המיסיון מסביר כי מדובר במקרה אחד מיני רבים: "כמעט כל יום אנחנו מקבלים פניות על נשים מיסיונריות שמנסות לשכנע אנשים להתחיל ללמוד איתם וכך להכניס אותם לקבוצתם".

כשהפעילים המשתייכים לכת המיסיונרית מבינים כי לצדים אנשים המתנגדים להם, הם נמלטים מהמקום, כך אומר וולקן: "אנחנו שלחנו לשם מספר פעילים וברגע שהם שומעים שאנחנו פעילים בארגון, הם ישר נמלטים משום שאנחנו חושפים שהם פעילי מיסיון ונוצרים. בדרך כלל עבודתם מסתיימת באותו הרגע.

בזמן התרחשות האירוע, בארגון פרסמו את תמונתם והודעת אזהרה ברשת החברתית פייסבוק "הן רק נראות 2 בחורות דתיות תמימות... מדובר בזוג מיסיונריות נוצריות ש"מבשרות" - מחלקות עלונים וחומר מיסיונרי במרכז רמלה. בניסיון להפיל יהודים תמימים ברשתם".