אאא

הטבח בבית הכנסת: בניהם של שניים מהקדושים הי"ד, שנרצחו אמש (שלישי) בפיגוע הקשה והנורא בבית הכנסת "קהילת בני תורה" בירושלים, לומדים בישיבות בבני ברק.

הראשון הינו בנו של הרב אריה קופינסקי הי"ד, הלומד בישיבת "גאון יעקב" שבנשיאות מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרון לייב שטיינמן, ואילו הבחור הנוסף, בנו של הרב קלמן לוין הי"ד, הינו בישיבת "באר ישראל" שבנשיאות הגאון הצדיק הגאון רבי דוד חיים שטרן.

תלמידי הישיבות הללו זוכים ביום שאחרי האסון הכבד לחיזוקים מצוות הישיבה שמעודד ומסיר את החששות והחרדות שנוצרו לאחר הטרגדיה הקשה.

בישיבת "באר ישראל" מספרים שכבר לפני חודש התריע "הצדיק המסתורי", המקובל הרב שטרן, כי עלול להתרחש פיגוע גדול בירושלים.

ביתו של הרב שטרן, ברחוב סוקולוב בבני ברק, הפך בשנים האחרונות לאבן שואבת לאנשי עסקים וגורמי ממשל המגיעים לצד עמך בית ישראל להתברך ולהתייעץ עם המקובל שנחשב על פי תפיסת תלמידיו למי "שרואה למרחקים”.

בישיבה מספרים בנוסף על קשר אמיץ בין התלמיד לוין לבין מורו ורבו שלקח באופן אישי לליבו בצורה קשה את האירוע הנורא שהתרחש אמש ובעקבות כך הוא שרוי מאז בצער גדול.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הבוקר, במהלך השיעור היומי, חשף הגרח"ד שטרן את צפונות ליבו כאשר במסגרת דברי מוסר וחיזוק שהשמיע לתלמידיו הפתיע אותם כשהודיע להם כי הוא רואה שקיים בשמיים "קטרוג גדול על העיר בני ברק", עיר התורה והחסידות.

"עלול להתרחש כאן בחודשיים הקרובים פיגוע במסגרתו יגיעו מרצחים לבני ברק ויבצעו חלילה את זממם ללא מפריע", חשף הרב שטרן את ראייתו הרוחנית.

הרב הוסיף והתריע באופן ברור ונחרץ: "העיר בני ברק עטופה כולה בערפל סמיך של לשון הרע ורכילות הגורם לקיטרוג גדול בשמיים. באם לא יתחזקו תושבי העיר בעניין החמור הזה ויקבלו על עצמם שלא לדבר יותר לשון הרע ורכילות הרי שאסון גדול נמצא כבר בפתח”.

מקורבי הרב אומרים כי הרב ביממה האחרונה פועל רבות ומתפלל למען ביטול הגזירה.

הנוכחים המופתעים יצאו המומים מהשיעור כשהם מקבלים על עצמם להתחזק לעילוי נשמתו של הרב קלמן לוין הי"ד.