אאא

מבצע צוק איתן: משגיח ישיבת "אור ישראל" הרב יצחק פנחס גולדווסר, התייחס במהלך דרשה שנשא בפני בחורי ישיבה לנסים שאירעו עד כה במסגרת המלחמה, ואמר כי אין לסמוך על כיפת ברזל ואפילו לא להיתלות בברכת גדולי ישראל על מקום נפילת הטילים אלא רק על חסדי  הקדוש ברוך הוא.

"היום העניין של העבודה זרה ברוך השם כמעט אינו קיים. אפילו הגויים כבר כמעט לא משתחווים לירח וכבר לא עובדים לפסלים, אבל כבר דברנו כמה פעמים שכאשר האדם תולה את מה שקורה באמצעיים ובסיבות זו גם עבודה זרה, אם הוא תולה הכל בדרך הטבע זו גם כן עבודה זרה".

"הנסיבות של היום", הבהיר הרב גולדווסר "שמרגישים שכיפת הברזל... או שכל הכבוד למודיעין, כל הכבוד לחיל ההנדסה ולכל המערכות - זו עבודה זרה".

"אסור לומר ככה. הכל ניסים. הרי לבוא ולהגיד שנפלו אלף חמש מאות טילים וכמעט לא פגעו זה לא נורמלי זה נס גלוי. ואיפה כן פגעו? בשני כבלים של החשמל של עזה במקרה, אתה לא רואה השגחה? צריך לדבר על זה ולהדגיש את זה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"אני אגיד יותר חריף, מקווה שמותר לי להגיד את זה, גם מי שסומך על הברכה של רבי חיים זה בבחינת עבודה זרה. כי לא על הברכה של רבי חיים סומכים וגם לא על התפילות. כתוב ואתם תחרישון הכוונה אל תתפללו אפילו אתם, תרגישו שותפים, יש בחינה כזאת; מרגיש שמגיע לי, התפללתי כל כך טוב, מרגיש שותף - אז יראו לו דווקא כל שכן וכל שכן, זה העבודה זרה שלנו שצריך להיזהר, שאדם חושב שהוא שותף לזה".

בנוסף, דרש הרב גולדווסר מבחורי הישיבה שלא לעסוק בנושא המחלוקת הפנים ליטאית. "כל העניין של הלשון הרע כפשוטו, להפסיק כבר עם כל העץ וג' וכל זה. די, נגמר, יש מלחמה. לא לשאול שאלות בנושא הזה. ואם מישהו כבר כן פתח את הנושא אז תשאל אותו שאלה ברבי עקיבא איגר והעסק ייגמר.. "

"אסור לדבר על הנושאים האלו, גמרנו, די, היה. צריך לדעת שהכל ניסים והכל מאת השגחתו יתברך, ושעלינו להתחזק בלימוד ובתפילות - אך הכל מאת הבורא". סיים הרב גולדווסר את שיחתו.