אאא

אברך חרדי כבן 33 נדקר אמש (שלישי) ברחוב סולטן סולמן בסמוך לשער שכם בירושלים על-ידי מחבלים ערבים, בעת שעשה את דרכו מתפילה בכותל המערבי עם תום צום תשעה באב.

הנדקר פונה במצב בינוני לבית החולים "שערי צדק" בירושלים, שם הובהל לחדר ניתוח, במהלכו התברר כי הדקירות לא עמוקות כפי שחשבו בתחילה ומצבו הוגדר קל עד בינוני.

כוחות גדולים של משטרה הגיעו לזירת הפיגוע, סייעו באבטחת הפצוע עד לפינויו לבית החוחים ופתחו בסריקות נרחבות כדי לאתר אל החשודים במעשה.

בשעות הבוקר נמסר מהמשטרה כי טרם נעצרו חשודים במעשה וכי הסריקות אחריהם נמשכות. ההערכה היא כי פיגוע הדקירה אירע על רקע לאומני.

שוטרים נשלחו לבית החולים כדי לשמוע מהנדקר על שאירע. הפצוע סיפר כי הוא נאבק בתוקפיו ולהערכתו, אחד מהם היה בגובה של 1.70 מטר והשני התנשא ל-1.80 מטר.

אריאל ליטמן, חובש במד"א, סיפר אתמול ל-ynet כי "בסביבות השעה 21:10 התקבלה קריאה על אדם דקור, הצוות הגיע למקום והמשטרה הביאה לנו את הפצוע. הוא היה דקור כמה פעמים בחזה ובמותן, ומצבו היה בינוני".

"הענקנו לו טיפול ראשוני ופינינו אותו לבית החולים, היה מאוד קשה להבין מה היה שם. הוא היה בלחץ ובמקום הייתה המולה מאוד גדולה", סיפר ליטמן. 

הנדקר, הוא גיסו של אשר מישאלי, חבר מועצת עיריית ירושלים מטעם ש"ס, שמסר אמש כי המשפחה סומכת את יד על משטרת ירושלים והשב"כ שיתפסו בקרוב את המפגעים ושולחיהם.

הבוקר, סיפר משאלי בגלי צה"ל כי הדוקר רץ אחרי גיסו וחברו בשער שכם, צעק 'אללה אכבר' ואז דקר אותו  מספר פעמים.

הציבור נקרא להתפלל עבור משה בן שולמית לרפואה שלימה בתוך שאר חולי ישראל.