אאא

תושבי העיר אשקלון מתקשים להתאושש מהנס שפקד אותם הבוקר (שלישי) בפגיעה הישירה של הרקטה בבית בעיר, כאשר למרות הנזק העצום שהותירה, הפצועים נפגעו באורח קל בלבד.

מיד עם הישמע האזעקה, יצאו ההורים מחדר השינה שלהם ומיהרו להעיר את הילדים כדי שיכנסו לממ"ד, אך בטרם הספיקו להיכנס פגעה הרקטה ישירות בחדר השינה.

כתוצאה מפגיעת הרקטה, שני חדרים נהרסו כליל, בגג הבית נפער חור אך בני משפחת כהן לא נפגעו בניסי ניסים. עופרה כהן, האמא, הודתה בתקשורת: "קיבלנו את החיים במתנה".

מעוצמת הפגיעה, ניזוקו בסביבת הבית 50 דירות ב-12 בניינים. 28 בני אדם נפגעו באורח קל ומחרדה ופונו לבית החולים 'ברזילי' באשקלון.

ליעם אטיזון, בן 9, נפצע באורח קל מזכוכית שהתנפצה, בראיון ל-ynet הוא סיפר: "ישנתי במיטה, הייתה אזעקה, אימא העירה אותי. בדירה אין לנו ממ"ד. רצנו לחדר המדרגות ואז היה בום חזק, כל הבניין רעד, זכוכיות התנפצו, זכוכית אחת עפה לי לפנים, למזלי חתכה אותי חתך קטן בלחי".

"כל החלונות והתריסים עפו בבניינים, אימא שלי גם נפגעה. לקחו אותה באמבולנס, בזכותה נסעתי פעם ראשונה באמבולנס לבית החולים. היינו רק אימא ואני בבית, פחדתי מאוד", סיפר.

עופרה כהן, אם המשפחה, סיפרה: "יצאתי מהחדר והלכתי להעיר את הילדים כדי שירוצו לממ"ד, ופתאום היה פיצוץ וכל הבית התמלא בשחור, בחושך. כל הבית נהרס. אני לא רוצה אפילו לחשוב מה היה קורה אם היינו נשארים בחדר השינה. אני לא מאמינה שהבית נהרס. אנחנו גרים פה רק עשר שנים והבית הוא כמו חדש. זה היה פיצוץ בלתי יתואר, אני ממש מרגישה שקיבלנו את החיים במתנה".

הבן הצעיר של המשפחה, נאור בן ה-14, סיפר: "ישנתי בחדר ולא התעוררתי מהאזעקה. פתאום אימא ואבא נכנסו להעיר אותנו שנבוא לממ"ד, ואז היה פיצוץ גדול ואש. עפו רסיסים, הכול פתאום קרס. אף פעם לא היינו בסיטואציה כזו, אני עדיין לא מעכל מה קרה לנו פה".

הזרוע הצבאית של חמאס הודיעה כי בתגובה לתקיפת הבניינים רבי-הקומות הם ירו הבוקר רקטת R160 לחיפה וארבע רקטות M75 לתל אביב.