אאא

"כיכר השבת" חושף קטע וידאו בלעדי מהמפגש המפתיע בין הרב טוביה בלוי מחב"ד לרב צבי כץ ראש-ישיבת "חזון נחום" בסלונים - עם הרב יעקב יוסף, מיד שעומד מאחורי מאבקו של יואב ללום, יו"ר עמותת "נוער כהלכה".

הפגישה נערכה ביום שלישי שעבר, בביתו של הרב יוסף. את הפגישה יזם הרב כץ.

במהלך הפגישה, ניסה הרב בלוי, יו"ר מוסד חב"ד לבנות "בית חנה" וידיד אישי של הרב יוסף, לשכנע אותו להגיע להסדר עם חסידות סלונים.

הרב יוסף הציע פשרה ולפיה האדמו"ר מסלונים יכתוב מכתב המתנגד לאפלייה בבתי-הספר. האורחים דווקא נראו מרוצים מההצעה.

"לא בטוח שכולם ישמעו בקולו", אמר הרב כץ. "אנחנו נעביר את זה לחינוך העצמאי ונדרוש בתוקף שכולם יחתמו על זה. הם הרי גם בבעיה, גם הם בלחץ", השיב לו הרב יוסף.

"האדמו"ר מסלונים לא יצטרך להעביר את המכתב לחינוך העצמאי - אלא הרב יוסף יעבירו אליהם", הסביר הרב בלוי לרב כץ.

הרב כץ נראה לרגע מפקפק ברעיון. "האם יתירו לנו לפתוח בית-ספר משלנו (לאחר המכתב)", שאל. הרב יוסף השיב: "ברגע שיחתמו על זה ראשי החינוך העצמאי - אין בעיה בדבר".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"ואם לא יסכימו", הקשה הרב כץ. "אז לא עשינו שום-דבר", ענה הרב יוסף.

וכאן, הרב יוסף עבר למתקפה: "הרבי מסלונים הוא איש קדוש, אבל השתמשו בשמו לעשות פשעים. על כל דבר שקרה בבית-הספר - ענו ש'כך אמר כ"ק האדמו"ר'. אם מישהו יבוא וישתמש בשם שלי ויגיד שצריך לעשות איזה עוון, אני יגיד שזה שקר. אבל אני שותק, אז השמועה ממשיכה ואני כאילו נותן גיבוי".

הרב כץ נראה בוידאו אומר: "אבל מה הוא יכול לעשות" - כשהוא מתכוון על האפשרות שראשי החינוך העצמאי לא יחתמו על המכתב שלו (אם ייכתב).

"שפכו את דמם של הילדות. כל זה דיברו בשם הרבי. כך גם נכתב ב'יתד', 'המודיע', ו'המבשר'. צריך שיהיה תיקון, אי-אפשר שכעת נבוא ונגיד שמחלנו על הכל", אמר הרב יוסף.

"אם הכל ילך חלק", מבטיח הרב יוסף, "אני מיד מרים אליו טלפון ואומר לו: 'זהו, סיימנו'".