אאא

חלק גדול מהמשרתים החרדים בצה"ל לא יזכו כנראה להנות מהטבה שמתכנן שר האוצר יאיר לפיד: נוסח הקריטריונים הסופי לקבלת הטבת הפטור ממע"מ ברכישת דירה ראשונה שנשלח בסוף השבוע (חמישי) לחברי הממשלה, מגלה כי חלק משמעותי מן החיילים החרדים המשרתים במסלולי השח"ר, לא יזכו ככל הנראה להנות ממנה. 

הקריטריונים, אותם הגדיר שר האוצר ויו"ר 'יש עתיד' יאיר לפיד, מתנים את ההטבה בשירות צבאי, לאומי או אזרחי של אחד מבני הזוג, כאשר לאישה עומד השירות המתבקש על לפחות 12 חודשים, ואילו לגבר עומד השירות המתבקש על 18 חודשים לפחות. 

מקריטריון זה עולה, כי השירות הצבאי הבסיסי במסלולי שילוב החרדים - אינו עונה על הדרישה, וחלק גדול מהחיילים החרדים לא יוכלו לקבל את ההטבה.

 (צילום ארכיון: משה בן נעים, למצולם אין קשר לכתבה)
שר האוצר יאיר לפיד (פלאש90)
הגדלה

לשירות במסגרות השח"ר, ניתן להתגייס מעל גיל 22, כאשר אורך השירות הבסיסי אותו משרתים חלק גדול מהחיילים החרדים בגילאים אלו עומד על שישה עשר חודשים, פחות מהמתבקש בקריטריונים. 

מי שכן עשויים לקבל את ההטבה לפי הקריטריונים, אלו חיילי המסלול החרדי-קרבי בנח"ל החרדי, בו השירות ארוך יותר, וכן חיילים חרדים המתגייסים למסלולים היוקרתיים יותר בשילוב חרדים, ונדרשים לחתום על תקופת שירות ארוכה יותר משנה וארבעה חודשים.   

יצויין, כי בסוף השבוע (חמישי) שר האוצר יאיר לפיד פנה לצעירים חרדים-מודרנים באמצעות עמוד הפייסבוק שלו, וטען כי התכנית מיועדת גם עבורם. "לצעירים החרדים שקוראים אותנו כאן אני רוצה לומר: בניגוד לכל ההשמצות התוכנית בהחלט כוללת גם אתכם" טען לפיד.

"נשמח מאוד לתת את ההקלה המשמעותית הזו גם לכם" הוסיף שר האוצר ואמר: "כל מה שאתם צריכים לעשות כדי לקבל אותה זה להתגייס לצה"ל או לשירות האזרחי".

כאמור, הקריטריון של שירות צבאי לגבר העומד על 18 חודשים, מוציא מ'בריכת' מקבלי ההטבה - חלק גדול מהמשרתים החרדים במסלול השח"ר.