אאא

הקרע בציבור הליטאי נראה בלתי ניתן לאיחוי, הכעסים גדולים ובמישור הפוליטי הנתק הינו מוחלט, אולם ניצנים של שיתוף פעולה ראשונים מגיעים דווקא מהעיר החרדית מודיעין עילית בראשותה עומד יעקב גוטרמן מראשי תנועת דגל התורה.

מתברר כי בשבועות האחרונים החליט גוטרמן למנות לתפקיד בכיר בחברה הכלכלית של קריית ספר דווקא את נציג תנועת ״בני תורה״ (זך) יהודה שם טוב.

המהלך נעשה בחשאי בכדי שלא לעורר מריבצם אי אלו גורמים במפלגה הליטאית הדוגלת ב״חרם״ מוחלט כלפי היריבה מבית וכעת ההפשרה ביחסים נחשפת לראשונה.

כאמור החידוש הגדול הינו בעצם ״ההכרה הפוליטית״ אותה מעניק גוטרמן בשר מבשרה של דגל התורה לנציג ״הפלג הירושלמי״ זאת לראשונה מאז קמה התנועה הפוליטית החדשה. הבוקר אף מדווח על המינוי עיתון הפלס בטאון תנועת בני תורה שמציין כי המינוי אושר פה אחד.

לדברי גורמים פוליטיים המעורים בנעשה בעיר לא ברור האם מדובר ביוזמה עצמאית של גוטרמן או במהלך מתוכנן שנעשה בהתייעצות עם גדולי ישראל. הגורמים מציינים במקביל את המתח השורר לאחרונה בין גוטרמן לראשי דגל התורה זאת בעקבות המאבק על מינוי הסגנים דבר שבא לידי ביטוי בסיור המתוקשר שנעשה בעיר ע״י שלושת חברי הכנסת של דגל ממנו נעדר ראש העיר חברם למפלגה.