אאא

לוחות הברית מזהב: הבוקר פורסם ב"כיכר השבת" כי בעוד כשבועיים, כאשר האפיפיור פרנסיסקוס ינחת בישראל וייפגש עם הרבנים הראשיים לישראל, הראשל"צ הגר"י יוסף יענוד את לוחות הברית מזהב אותם העניק לו אביו מרן פוסק הדור רבי עובדיה יוסף זצוק"ל שבועות ספורים קודם פטירתו.

לידי "כיכר השבת" הגיע תיעוד וידאו בלעדי של הגאון רבי יצחק יוסף במהלך נאום שנשא אמש (ראשון) בבית הספר 'מגן דוד' בקהילה היהודית בפלטבוש, בו חשף את סיפור הענקת הלוחות על ידי אביו חודשים לפני שהלך לעולמו. 

הגר"י יוסף סיפר למשתתפי השיעור כי הוזמן לכינוס של ראשי הדתות בעולם, נוצרים ומוסלמים, כאשר הנציגים הנוצרים הגיעו עם שרשרת צלב, והוא, כתשובה, החליט להגיע עם טס הזהב של לוחות הברית. בשלב הזה החל הראשל"צ הגר"י יוסף לחשוף את הסיפור שנחשף ב"כיכר השבת", במסגרתו אביו, מרן הגר"ע יוסף העניק לו את הלוחות מזהב. 

 (וידאו: Jack sithon)
הגר"י יוסף, אמש (צילום: Jack sithon)
הגדלה

"מרן האבא רבינו עובדיה יוסף זצוק"ל, הריני כפרת משכבו, כמה שבועות לפני פטירתו הוא קורא לי לחדר, לחדר השינה, פותח את המגירה ומביא לי מתנה - משהו יקר מזהב טהור".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"מה זה היה?" המשיך הגר"י יוסף: "כשהכתירו את האבא לראשון לציון ולרב הראשי לישראל, זה היה לפני 41 שנה, שנת תשל"ג, הוא קיבל מתנה מהקהילה היהודית בטורקיה, טס של זהב ויש שם את לוחות הברית עם שרשרת, הוא נותן לי את זה מתנה ואומר 'קח את זה בשבילך מתנה'".

 (צילום: Jack sithon)
טס הזהב אצל הגר"ע יוסף האב ויבלח"א הגר"י יוסף (באדיבות הספר "פוסק הדור" בהוצאת "קול יהודה")
הגדלה

יצוין כי גם הרב הראשי הגאון רבי דוד לאו צפוי להגיע לפגישה עם לוחות הברית אותם יענוד על צווארו בזמן הפגישה עם האפיפיור כתשובה יהודית לצלב המוזהב שעונד האפיפיור על צווארו.