אאא

המאבק על חוק הגיור: הראשל"צ הגאון רבי יצחק יוסף נפגש בצהריים (חמישי) עם הר' חיים דרוקמן, מי שהיה ראש מערך הגיור וכעת תומך בהצעת המחליטים של הממשלה, בניסיון אחרון למנוע את העברתו.

הר' דרוקמן ביקש להיפגש והגר"י יוסף נענה לבקשה ונועד עמו בביתו בשכונת סנהדריה בירושלים.

בפגישה הבהיר הרב יוסף את התנגדות הרבנות הנחרצת גם להחלטת הממשלה וגם להצעת החוק של ח"כ אלעזר שטרן.

"העובדה שהצעת הממשלה חמורה פחות לא מתירה להעביר החלטה שהיא כנגד ההלכה ולכן יש לעשות הכל כדי למנוע את הפילוג בעם ישראל", אמר הרב יוסף לדרוקמן.

בסיום הפגישה כתב הרב יוסף מכתב ברור לרב דרוקמן בו הוא מביע התנגדות להצעת המחליטים של הממשלה: "החלטת הממשלה וכן חוק הגיור שניהם הרסניים ויגרמו לפילוג בעם".

הרב יוסף טעון כי החלטת הממשלה, "מעמידה את הרבנות הראשית ואת כל רבני ישראל בארץ ובעולם למצב בו הם יתקשו להכיר בגיורים אלה". 

"לכן", כותב הרב יוסף: "אין שום אפשרות של תמיכה מצד הרבנות בהחלטת הממשלה בעניין הגיור, על אף שהיא פחות חמורה מחוק הגיור, אבל בשום אופן אינה מספקת, וכתב אמרתי לראש הממשלה בנימין נתניהו בשיחתנו השבוע "שזו נבילה וזו טירפה". 

הרב יוסף פונה לדרוקמן שיוציא את שמו מוועדת ההיגוי של הצעת הממשלה: "גם כבודו שעמדותיו בעניין הגיור ידועות, לא יוכל לקבל גיורים כאלה, ואיך יכול לקחת אחריות בוועדת ההיגוי, וכב' אמר לי הבוקר שהוא נגד גיורים מצד כמה רבני ערים באופן הזה".

 (צילום: כיכר השבת)
המכתב של הרב יוסף לר' דרוקמן, הבוקר (צילום: כיכר השבת)
הגדלה