אאא

שחרור הרב אברג'ל למעצר בית: ראש ישיבת 'כיסא רחמים' הגאון רבי מאיר מזוז הגיע הערב (ראשון) לחזק את ידיו של המקובל רבי יורם אברג'ל, החשוד בסחיטה באיומים והטיית הבחירות בנתיבות ושוהה בימים אלו במעצר בית בגבעת שמואל.

במקביל, הגיעו הערב גם יו"ר ש"ס אריה דרעי והיו"ר לשעבר ח"כ אלי ישי בכדי לחזק את ידי הרב אברג'ל.

הרב אברג'ל אמר למבקרים אותו: "אני דורש לנהוג כבוד גדול למשטרת ישראל העושה את עבודתה ובערכאות המשפטיות, כואב לי על ביטול התורה בהפגנות ובהתגודדויות, שבו ולמדו תורה". 

בימים האחרונים, נשמעו קולות בקרב מקורבי הרב על כך שש"ס הזניחה את הרב אברג'ל ולא הביעה בו תמיכה, כעת מתברר כי ראשי ש"ס מחזקים את ידי הרב ועומדים מאחוריו.

תלמידי הרב אברג'ל מפגינים, אמש (צילום: קובי ישעיהו)

ביום חמישי האחרון, במהלך כנס נציגי הרשויות המקומיות של ש"ס, אמר ח"כ דרעי כי: "התלבטנו מאוד, התייעצנו כיוון שמדובר פה בדיני נפשות, מה אנחנו אומרים לעשות, לזעוק? בעצה של הגאון הרב שמעון בעדני הוא החליט לחכות, גם היום שוחחתי עם הגאון הרב משה מאיה ולאחר מכן דיברתי עם אחד מגדולי עורכי הדין בארץ וגם הוא אמר שכדאי לחכות, אני לא רוצה לפרט הלאה".

"אבל בכל זאת" הוסיף דרעי: "חייבים אנחנו לחזק את ידיו, אחד מגדולי מרביצי התורה בדור שלנו, במסירות נפש, ואנחנו מתפללים ומחזקים את ידיו וידי המשפחה, שמהר מאוד יחזור לביתו וימשיך להרביץ ולהגדיל תורה ושהאמת תצא לאור מהר, יותר מזה אני לא לומר בכדי שלא לקלקל".

מוקדם יותר קרא הרב אברג'ל לתומכיו שלא להשתמש באלימות כמחאה על מעצרו: "להימנע מהפרות סדר ומהפגנות אלימות נגד המעצר. תעסקו בלימוד התורה ותפילה" אמר הרב אברג'ל.

הצלם אבי פלח, תיעד את ביקורי הרבנים והפוליטיקאים אצל הרב יורם אברג'ל. צפו בתיעוד נרחב