אאא

מתקפה חריפה: על רקע האמירות של בכירי 'הליכוד -ביתנו' נגד תנועת ש"ס, יוצא הגאון הגדול רבי יעקב חי יוסף במתקפה חריפה נגד 'הליכוד-בתינו' ואומר כי "מי שמצביע להם עובר על איסור מדאורייתא", לא פחות.

במהלך שיעור שבועי שמסר הרב בימים האחרונים תקף הרב את הפעילים החרדים ושומרי המסורת שמצביעים לבנימין נתניהו ואביגדור ליברמן ואמר כי ההצבעה למפלגה שהם עומדים בראשם זה איסור דאורייתא של 'לפני עיוור לא תיתן מיכשול'.

הרב הסביר את דבריו בכך שאנשי הליכוד ששולטים במדינה, אם זה במשרד החינוך וכיוצא בזה, הם אלו שאחראים לנוער הנושר, ולכל האיסורים שהנוער בישראל עושה בעקבות העבודה הכושלת של שרי הליכוד ובמיוחד שר החינוך שאחראי לדברי הגר"י יוסף ללימודי הכפירה שנלמדים בבתי הספר בישראל. 

בסיום דבריו אמר הרב שבעקבות כך שהוא לא חש בטוב בחודשים האחרונים, הוא לא מתערב בבחירות הקרובות ולא פוסק לאיזה מפלגה להצביע, ושכל אחד ישאל את רבו למי עליו להצביע.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בשיעור אחר שמסר הרב לאחר דבריו של נפתלי בנט בנושא סרוב פקודה אמר הגר"י: "חייבים לסרב פקודה לפינוי ישובים כפי שפסק הגאון הרב אברהם שפירא זצוק״ל , כמו שחייבים לסרב פקודה לאכול חזיר כך חייבים לסרב פקודה לפינוי ישובים״ החיילים שפינו את גוש קטיף הם אלה שהביאו טילים לגוש דן, מי שפינה לא ינקה לא בזה ולא בעולם הבא".

"אין שליח לדבר עבירה והחייל הוא זה שיתן את הדין על שפך הדם. כשם שהיו חייבים לסרב לפקודה לרצוח יהודים באניית האצ״ל אלטלנה כך צריכים לסרב פקודה לפנות שטחים ולהחריב ישובים ובכך לגרום סיכון חיים למיליוני יהודים". 

"נתניהו לא מצהיר כי לא יפנה ישובים וזה מדאיג מאוד בעיקר כאשר הוא מדבר נגד סירוב פקודה. רק טיפש לא יבחין שנתניהו עומד לבצע גירוש יהודים והוא עוסק כעת בהכשרת הלבבות מי שיבחר בו שותף לדבר עבירה".