אאא

מתמודד נוסף לתפקיד רבה הראשי האשכנזי של ירושלים. בשעה האחרונה (יום שלישי) הגיש הרב יעקב שפירא, ראש ישיבת מרכז הרב וחבר מועצת הרבנות הראשית, את מועמדותו לתפקיד הנכבד. בכך, מצטרף הרב שפירא לרבנים שטרן, שלזינגר, לאו ועוד שהודיעו על התמודדותם.

מקורביו מציינים כי הוא המועמד הראוי מאחר והינו בעל נסיון רב בנושאי הרבנות כמו גם בעל שיעור קומה תורני.

הרב יעקב שפירא, בן 64, בנו של הגאון רבי אברהם שפירא זצ"ל, הרב הראשי לשעבר, סייע לאביו במשך שנים בניהול ענייני הרבנות הראשית וכן בניהול הישיבה, כאשר לאחר פטירת אביו מונה לראש ישיבת "מרכז הרב" מאז הוא מכהן בראשות הישיבה ומחנך את תלמידיו.

במרוץ האחרון לרבנות הראשית לישראל שהתקיים לפני יותר משנה, התמודד הרב שפירא על משבצת הרב הראשי האשכנזי אולם הפסיד בסופו של דבר לגאון רבי דוד לאו שנבחר בסופו של דבר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לדברי גורמים פוליטיים, ההתמודדות של הרב שפירא עלולה להקשות על סיכוייו של הרב שטרן זאת משום שהשניים מתחרים על קולות חברי הוועד הבוחר מקרב הציונות הדתית.

במקביל מציינים הגורמים, כי יש לזכור שהרב שפירא זוכה גם לאהדה חרדית לא מעטה והינו מתקבל תמיד בברכה בבתיהם של גדולי ישראל, מה שיכול לסייע לו בהתמודדותו לתפקיד.

מנגד, טוענים גורמים בציונות הדתית כי מדובר במהלך מתואם וכי כל מועמדותו של הרב שפירא היא רק על הצד שמועמדותו של הרב שטרן תיפסל חלילה ואז תישאר הציונות הדתית ללא מועמד ראוי. "באם הרב שטרן ירוץ הרי שהרב שפירא יסיר את מועמדותו ללא כל ספק". אומרים הגורמים.