אאא

עם אשפוזו של מרן רבי חיים עובדיה יוסף, מקורבי הראשל"צ הרב שלמה משה עמאר טענו כי מרן פוסק הדור רבי עובדיה יוסף הכתיר אותו למנהיג הבא. בעקבות זאת, בכיר חברי מועצת חכמי התורה הגאון הגדול חכם שלום כהן יצא בהצהרה מפורשת כי אין מנהיג אחר אחרי מרן הגר"חע יוסף. 

בדברים שנשא הגר"ש כהן בערב שמיני חג עצרת בישיבת אור החיים בירושלים, תקף הרב את אנשיו של הרב עמאר ואמר: "איו לנו מנהיג, אין, מסכנים אנחנו. נהיה כצאן אשר אין לו רועה".

"הקב"ה שלח לנו רועה (מרן רבי חיים עובדיה יוסף), הקב"ה יאריך ימיו בטוב ושנותיו בנעימים, עד ביאת גואל צדק, אמן".

ל"כיכר השבת" נודע כי הגר"ש כהן הוסיף ואמר למקורביו: "מדובר ביוהרה, מי מעז לחשוב שיש בכלל יורש להנהגתו הרוחנית של מרן? צריכים להתפלל להחלמתו של הרב שימשיך להנהיג אותנו".

בתוך כך, הבוקר פורסם ב'מעריב' כי הרב עמאר שכר איש יחסי ציבור, במטרה להשיב אותו לקדמת הבמה התורנית-ספרדית: "בשעה שהרב עובדיה יוסף נאבק על חייו בבית החולים הדסה עין כרם, מאחורי הקלעים כבר מתחוללת בש"ס מלחמת עולם על ירושת תפקיד המנהיג הרוחני של התנועה. הרב הראשי לשעבר שלמה עמאר, שבסביבתו טוענים כי הרב עובדיה מינה אותו ליורשו, החל לעבוד עם משרד יחסי ציבור בראשות היועץ האסטרטגי אשר מדינה", כך לפי הדיווח. 

דברי הגר"ש כהן באו לאחר כתבה שפרסם העיתונאי שלום ירושלמי, לפיה "קרב ירושה סביב מיטת הרב עובדיה: מקורבי הרב עמאר: 'הוא המרן הבא'. הרב עובדיה הכתיר אותו ליורשו". לא פחות.

"בושה שזה מה שאנשיו של הרב עמאר עושים בזמן שמרן הרב עובדיה יוסף נאבק על חייו, אין להם טיפת בושה", אמר ל"כיכר השבת" בכיר בש"ס עם פרסום הכתבה ב'מעריב', "אני מקווה שהרב עמאר בסופו של יום ישכיל ויוציא הכחשה, הדבר לא היה ולא נברא".

פרסום והכחשה

אחד מבני משפחתו של מרן הגר"ע יוסף, הוסיף ואמר כי "הרב עמאר הגיע לבית חולים לבקר בלי שהוזמן, דקות לאחר שהוא יצא מהביקור אנשיו דאגו להדליף שכביכול מרן מאור ישראל הזמין אותו - דבר שלא היה".

"כל מחט בגופו של מרן הרב עובדיה זו תוצאה של הצער שנגרם לו בבחירות לרבנות הראשית ובחודשים שאחרי", אומר בן המשפחה, "אבל כאן נחצה קו אדום, בזמן שהרב שוכב במיטה עם ייסורי איוב, מגיעים אנשים, מקורבים לרב עמאר, ומשקרים על גבי העיתון ואומרים דברים שלא היו".

"כשהרב עמאר היה פה, הרב עובדיה לא היה מסוגל לדבר. אם כבודו של הרב עובדיה חשוב לרב עמאר אז שיכחיש את זה ומיד", מוסיף בן המשפחה.

"במידה והרב עמאר לא יכחיש, שלא יתפלא למה מרן הרב יכעס עליו, רק בשבוע שעבר הוא בא להתחנן ובקש סליחה וכבר עכשיו בחייו של מרן הוא דורש את כתר ההנהגה? להזכיר לו מה מרן אמר לו לפני כחודש באותו בית חולים? המצב של הרב הידרדר רק בגלל הצער שהם עשו לו, כדאי שהרב עמאר יעשה צעד נכון ויכחיש את דברי הבלע הללו", אומר בן משפחתו של הגרח"ע יוסף.

יצוין כי לאחר פרסום הידיעה בעיתון, פרסמו אנשיו של הרב עמאר הודעת הכחשה וזה לשונה: "הגר"ש עמאר דוחה בשאט נפש פרסומים העוסקים בנושאים בהם לא עסק מעולם ואינם נמצאים על סדר יומו כלל. ברור לרב כי מי שהעלה זאת אינו שייך למקורביו או לדורשי טובתו".

"הגר"ש עמאר קורא לציבור היהודי כולו, להתלכד בשעה קשה זו בה נתון מרן פאר הדור בצרה, ולהמשיך ולהעתיר בתפילות ובתחנונים להחלמתו המלאה. והן קל כביר לא ימאס תפילת רבים, אמן", לשון ההכחשה.

עם זאת, שעה קלה לאחר פרסום ההודעה, התראיין הרב עמאר לכתב 'גלי צה"ל', יאיר שרקי, ואמר בין היתר את הדברים הבאים: "היה פיוס כבר בערב כיפור, ושוב בשמחה ובמאור פנים וגם אתמול, שלח להודיע לי שלשום עם כלתו שהוא מוחל, ודברים מעבר לזה אני לא רוצה להגיד כעת, אבל בודאי יש פיוס גדול".

אשר מדינה מסר ל'מעריב' כי הרב עמאר לא שכר את שירותיו, אלא הוא התנדב לעבוד אתו כבר לפני כחודש.